Vytvorte si útulné zákutie pri okne, kde načerpáte novú energiu

Počas zimného obdobia trpíme nedostatkom denného svetla, ktoré je pre nás zdrojom životodarnej energie. Niektorí z nás by sa najradšej už niekedy v novembri uložili na zimný spánok a prebrali sa až s príchodom jarnej rovnodennosti. Existujú však oveľa lepšie riešenia ako bojovať so stavmi melanchólie, úzkosti a smútku, ktoré pramenia z pochmúrneho počasia. Jednou z možností je vytvoriť si príjemné posedenie pri okne, alebo priamo v okne, ktoré je v našich domácnostiach hlavným sprostredkovateľom denného svetla. Pre inšpiráciu sme pre vás vybrali niekoľko útulných zákutí pri okne, ktoré si môžete vytvoriť aj vy doma.

Pohodlné sedenie, príjemný výhľad von oknom – ideálne miesto pre posedenie so šálkou horúceho čaju alebo čítanie knihy. Nechať sa pritom zohrievať slnečnými lúčmi je naozaj lákavá predstava.

Ak je slnko ukryté za mohutnými sivými mračnami a vonku bubnuje dážď, atmosféru si môžete spríjemniť živými kvetmi alebo zapálenou sviečkou.

Nie každý má doma k dispozícii priestor na vytvorenie takéhoto kútika. Ani tým sa však netreba nechať odradiť, pretože stačí ak si prisuniete svoje obľúbené kreslo alebo lavicu k oknu a vysnívaná oáza pokoja je na svete.

Dekoratívne závesy môžete obmieňať podľa nálady a aktuálneho ročného obdobia.

V prípade osadenia drevenej lavice do okenného výklenku, môžete pouvažovať nad vytvorením úložného priestoru.

Štýlové vankúše dokonale rozžiaria celkovú atmosféru. V tomto prípade platí pravidlo – čím viac, tým lepšie.

Oddychový kútik na čítanie alebo kávičkovanie si môžete vytvoriť kdekoľvek, napríklad aj v kuchyni.

foto via:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*