Čo je vidiecky štýl?

Keď sa povie „vidiecky štýl“, každý z nás si predstaví niečo iné. Možno zaletíte v myšlienkach do svojho detstva, kde sa vaše najkrajšie spomienky spájajú s prázdninami u starých rodičov na dedine, alebo sa vám vybaví chalupa na samote v lese.

Súčasná verzia vidieckeho štýlu je predsa len trochu odlišná. Je omnoho jednoduchšia a svojou uvoľnenosťou a praktickosťou si získala srdcia miliónov ľudí po celom svete. Vďaka svojej nadčasovej príťažlivosti je mimoriadne obľúbená aj medzi poprednými bytovými dizajnérmi.

V poslednej dobe nastal trend, kedy ľudia začínajú upúšťať od strohých a chladných architektonických interiérov a dávajú prednosť útulnému a pohodlnému domovu. Radi sa vracajú tam, kde vládne pokojná a hrejivá atmosféra. Ak si chcete premeniť svoj príbytok na príjemnú oázu pokoja, potom sa určite nechajte inšpirovať vidieckym štýlom bývania. Na to, aby ste si zariadili bývanie v tomto štýle, nemusíte bývať ani na vidieku, ani na chalupe (aj keď určite nám dáte za pravdu, že vtedy to má svoje osobité čaro).

Prečo práve vidiecky štýl?

Ak si kladiete otázku, prečo práve vidiecky štýl, odpoveď je jednoduchá. V porovnaní s ostatnými štýlmi bývania ponúka viac jednoduchosti, praktickosti, pohodlia, no predovšetkým pocitu útulného domova. Ponúka priestor, kde si každý príde na svoje. Môžete kombinovať staré s novým, drahé s lacnejším, jednoduché kúsky s prezdobenejšími. Práve vďaka tejto širokej palete možností je vidiecky štýl mimoriadne obľúbený.

Dizajnéri radia: Zabudnite na nudnú, jednotvárnu šablónu a skombinujte si všetko podľa svojich predstáv. Obklopte sa tým, čo milujete a zjednoťte všetko, čo máte radi, do jedného harmonického celku, ktorý pre každého z vás predstavuje domov.

Základné prvky vidieckeho štýlu

Vidiecky štýl má toľko rozmanitých podôb, že naozaj nie je jednoduché určiť jeho presnú definíciu. Každá krajina má napríklad svoju vlastnú verziu, avšak základné prvky majú všetky spoločné:

  • jemné, svetlé, pastelové farby
  • jednoduché, praktické, ale zároveň útulné zariadenie
  • nábytok s nádychom vintage – opotrebovaného vzhľadu
  • kombinácia starého a nového
  • vzdušný a presvetlený interiér
  • romantické, kvetinové motívy
  • kvalitné ľanové a bavlnené materiály
  • doplnky s nádychom nostalgie a romantiky

Ak aj vy snívate o dome, či byte zariadenom vo vidieckom štýle, odhoďte strach a začnite realizovať svoj sen! Len čo urobíte prvý krok, uvidíte, že je to ohromne jednoduché a navyše je to veľká zábava. Sme presvedčení, že vidiecky štýl si razom zamilujete a časom možno zistíte, že sa stal aj vašim osobitým a originálnym štýlom života.

foto: Melissa Jill, Jessica Downey

 

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*