Jesenný piknik v historickom parku kaštieľa Orlové

Predstava vychutnať si výborné jedlo pod holým nebom a užívať si pritom okolitú prírodu odetú do žiarivých farieb jesene bola na našom zozname prianí už veľmi dlho.

Vždy nám však do toho prišli nejaké neodkladné povinnosti, alebo keď sme si konečne našli čas, tak nám zase počasie veľmi neprialo. Preto sme mali obrovskú radosť, keď sa nám podarilo zažiť jesenný piknik úplne neplánovane, počas nášho pracovného pobytu v hoteli Gino Park Palace v Považskej Bystrici. Ten sídli v historických priestoroch kaštieľa Orlové zo 17. storočia. V hotelovej kuchyni nám nachystali prútený košík plný dobrôt, dokonca nebol problém ani s bezlepkovou verziou sendviča. Na recepcii sme si požičali teplú deku a s odhodlaním zažiť a naplno si vychutnať posledné dni babieho leta, sme sa vybrali do priľahlého hotelového parku.

Aj napriek nezvyčajne teplej jeseni to na sedenie na zemi už nebolo, preto sme sa rozhodli pre jednu z bielych drevených lavičiek. Neďaleký obrovský gaštan, pod ktorým možno kedysi sedávali aj členovia šľachtickej rodiny, ktorej patrilo toto vidiecke sídlo, sa nám postaral o dokonalé rekvizity na dekorovanie.

S výhľadom na elegantnú a majestátnu budovu kaštieľa sme sa pustili do maškŕt, ktoré na nás čakali v piknikovom koši. Popritom sme sa započúvali do melodického spevu vtákov z korún vzácnych historických stromov a zavládol v nás pokoj. Možno si poviete, že to znie ako klišé, no tamojšia atmosféra bola ako vystrihnutá z historického románu.

NÁŠ TIP: Ak budete mať cestu okolo Považskej Bystrice, určite sa zastavte v kaštieli v Orlovom, ktorý sa nachádza len 2 minúty od zjazdu z diaľnice D1. Hotelový park je prístupný aj verejnosti, takže príjemnú prechádzku si tam môže vychutnať skutočne každý. A ak by ste dostali chuť na niečo pod zub, k dispozícii máte reštauráciu s vynikajúcou autorskou kuchyňou.

text a foto: redakcia VŠ

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*