Vysnívaný vidiecky dom pri rybníku

Skombinovať prvky škandinávskeho a stredomorského štýlu bývania pod jednou strechou sa môže zdať náročné, no určite nie nemožné. Presne to sa podarilo dosiahnuť manželom Anne a Gregorimu, ktorí sa pred pár rokmi presťahovali do malého vidieckeho mestečka neďaleko Varšavy. Pôvodný starší dom zbúrali a na jeho základoch vyrástlo ich vysnívané vidiecke sídlo s veľkými oknami, okenicami, zimnou záhradou a drevenou terasou.

Čiastočne prepojenie kuchyne s obývacou izbou vytvorilo veľký kompaktný priestor, ktorý spoločne ladí materiálovo aj farebne.

Pri zariaďovaní interiéru majitelia stavili na jemné pastelové odtiene bielej farby, ktoré sú v dokonalej harmónii so svetlým drevom.

Z kuchyne sa vychádza na terasu s výhľadom do záhrady.

Veľmi efektne pôsobia veľké francúzske okná, lemujúce prízemie z každej strany. “Inšpirovali sme sa architektúrou južného Francúzska a škandinávskym štýlom farebného ladenia interiéru. Škandinávci sú totiž majstri v tom, ako zachytiť každý jeden slnečný lúč,” prezradila Anna.

Pri zariaďovaní interiéru sa majiteľka riadila svojim vnútorným pocitom. Vnímala atmosféru priestoru a podľa toho volila dekorácie a doplnky. Inšpiráciu čerpala aj zo stredomorského štýlu, kde si napríklad takí Francúzi radi vnášajú do svojich domovov kúsok záhrady.

Nad krbom v obývačke visí rustikálne zrkadlo, ktoré priestor nielen skrášľuje, ale aj opticky zväčšuje.

Aj na poschodí kraľuje biela farba.

Z presklennej zimnej záhrady vedie chodník k neďalekému rybníku.

foto: Michał Skorupski

Share Button
Komentáre
  1. Jordáková Helena
  2. Jozef
  3. Lenka

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*