Vidiecka usadlosť na brehu jazera

V lone nádhernej a nepoškvrnenej škandinávskej prírody sa nachádza vidiecka usadlosť, ktorá vďaka rozsiahlej rekonštrukcii ponúka pohodlné a pokojné bývanie. Pozemok, susediaci s neveľkým jazerom, je obkolesený starými košatými stromami a bohatou vegetáciou, ktorá je zárukou dostatočného súkromia. Rustikálny charakter interiérového zariadenia, typický pre severské krajiny, pôsobí v kombinácii s odhalenými stropnými trámami príjemne a útulne.

Na celom prízemí sa nachádza kamenná podlaha, ktorej tehlovo červená farba je v hrejivom kontraste s dominujúcou bielou. Nábytok vyniká jednoduchými tvarmi a účelnosťou.

V obývacej miestnosti nechýba krb, ktorý je najmä v zimných mesiacoch neoddeliteľnou súčasťou života na severe.

Hra svetla v otvorenom priestore – typický prvok škandinávskeho štýlu bývania.

Obývačka je prepojená s veľkou a priestrannou jedálňou, kde sa celá rodina stretáva pri spoločnej večeri. Pre ľudí, žijúcich v severských krajinách, patria totiž domov a rodina k najdôležitejším hodnotám.

Na poschodí je veľká spálňa. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je zariadená veľmi skromne, no práve jednoduchosť je jedným z hlavných charakteristík severského štýlu.

V hosťovskej izbe prevažuje bielo-modrá kombinácia.

Mať doma malú vínnu pivnicu je možno pre niekoho luxus, no pre milovníkov vína akási samozrejmosť.

Zasklená zimná záhrada s výhľadom na jazero, predstavuje ideálne miesto pre odpočinok a relax. Aj napriek nepriaznivému a chladnému počasiu za oknom, sa môžete pohodlne usadiť so šálkou horúcej kávy alebo čaju a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

foto:  via homedit

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*