Každý interiér môžete vyšperkovať do dokonalosti – poradíme vám ako na to

Konečne máte byt alebo dom svojich snov so všetkým čo k tomu patrí – starostlivo a dlho ste vyberali celú farebnú schému, štýl, v akom je zariadený, vybavenie, nábytok, spotrebiče, doplnky, farby stien, podlahoviny, a dokonca, dbali ste aj na detaily. Pred sebou máte priestor, ktorý spĺňa vaše predstavy, avšak chceli by ste ho doviesť do dokonalosti tou povestnou čerešničkou na torte. Akcentom, ktorý rozžiari celý interiér, upúta pozornosť a ulahodí oku.

Ak ste sa rozhodli, že týmto šperkom na vašich stenách budú obrazy, poradíme vám, ako jednoducho a rýchlo trafiť klinec po hlavičke – doslova. Pri výbere obrazu na stenu musíte dávať pozor na niekoľko vecí, ktoré keď ustriehnete, je isté, že vyberiete dielo, ktoré bude v dokonalej súhre so zvyškom priestoru.

3 zlaté pravidlá pri výbere obrazu vhodného ako ústredný motív interiéru

Pravidlo č. 1.- Dbajte na to, aby obraz do interiéru zapadol nielen štýlom a prevedením, ale aj pocitovo

Pokiaľ máte dielo, ktoré ladí farebne, tvarovo, motívom aj rozmerom, ale napriek tomu všetkému vám tam akosi “nesedí”, skúste sa radšej poobzerať po niečom takom, čo vás zaujme nielen vzhľadovo, ale aj svojou hĺbkou. Niektorí ľudia preferujú dokonalosť tlačených fotografií na plátne, iní dokonalosť ľudského umenia – čiže ručne maľované obrazy.

Náš tip: Riaďte sa vždy tým, čo je vám pocitovo bližšie (nie tým, čo sa páči napríklad vašim susedom a obraz musíte doslova “strpieť”, len aby ste sa ukázali v najlepšom svetle).

Pravidlo č. 2. – Obraz a miesto by mali spolupracovať, komplementárne sa dopĺňať a vzájomne zdokonaľovať krásu toho druhého

Ak obraz povedzme obsahuje určité línie či motívy (napríklad detail rastlín v jasne stanovenej palete farieb), okolitý priestor by mal s týmto motívom korešpondovať nielen farbami, ale aj základnými líniami. Nižšie môžete vidieť, ako možno ústredný motív vhodne zvoleného obrazu zakomponovať do interiéru aj vo forme drobných doplnkov a dekorácií.

Pravidlo č. 3. – Dôležitá je vyváženosť

Interiér ladený napríklad v romantickom štýle Provence, dokonale vyplní výrazný obraz s motívom levandule alebo zakvitnutých levanduľových polí, rozložených na viacerých častiach obrazu. Upokojujúce fialové tóny perfektne vyvážia prevahu bielej, ktorá je príznačná pre provensálsky štýl.

S takýmto obrazom môžete každý deň snívať svoj provensálsky sen… A to v pohodlí vašej obývačky.

Náš tip pre tých, čo uprednostňujú skôr čarovnú atmosféru Toskánska a ním inšpirovaný interiér.

foto: www.perfektneobrazy.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*