Pohľad do zákulisia – ako vznikajú fotografie dokonalých interiérov

Mnohí z nás si radi prezerajú fotografie perfektne zariadených interiérov, ktoré nám niekedy doslova vyrážajú dych. Často krát si však neuvedomujeme, že príprave takýchto dokonalých záberov predchádzajú dlhé hodiny práce dizajnérov a fotografov. Až potom sa dostaví výsledný efekt, v podobe okúzľujúceho interiéru, ktorý je pohladením pre naše zmysly. Vybrali sme pre vás malú ukážku toho, ako v praxi vyzerá príprava na takéto fotenie.

Prvým krokom je hľadanie nápadu a myšlienky. V tomto prípade išlo o premenu typického škandinávskeho príbytku, v ktorom dominuje biela farba. Práve tá je totiž ideálnou voľbou pre každého, kto rád obmieňa zariadenie svojho domu, či už podľa nálady, alebo ročného obdobia. S prichádzajúcou zimou, kedy sa ortuť teplomeru pomaly zakráda pod nulu, si môžete do domu vniesť niekoľko hrejivých rustikálnych prvkov. Pozrite sa ako sa za necelú hodinu dokázala zmeniť biela obývačka na útulné bývanie.

Ak chcete vniesť do interiéru o niečo zmyselnejší rustikálny štýl, siahnite po prírodných materiáloch. Použiť môžete kvalitné textílie, leštené drevo, či vankúše a deky z teplej vlny. Upriamte pozornosť na kontrasty a uistite sa, že ste nepoužili rovnaké materiály a vzory. To môže po čase pôsobiť nudne.

Prírodné materiály ako kamene, vyplavené drevo z rieky, alebo rozmanité konáre, sú takisto veľmi dobrými dekoračnými prvkami, ktoré sa hodia k rustikálnemu štýlu. Krivý konár, alebo samorast, môže byť ideálnym doplnkom do prázdneho rohu miestnosti.

Ak sa budete držať jednej farebnej palety, vnesiete do interiéru pokojnú atmosféru. Navyše sa vám otvoria viaceré možnosti ako kombinovať rôzne štýly. Náš tip – pri zariaďovaní sa inšpirujte matkou prírodou. Najtmavšie odtiene aplikujte v spodných častiach a postupne ich zosvetľujte smerom nahor. Docielite tak harmonický vzhľad.

foto: Franciska Munck-Johansen

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*