Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu

Ak patríte k vášnivým milovníkom vidieckeho štýlu, ktorí obdivujú fotografie nádherných interiérov s povzdychom, že sen o podobnom type bývania sa vám splní najskôr v budúcom živote, tak potom sú tieto riadky určené práve pre vás. O tom, že to nie je neuskutočniteľný sen, vás možno presvedčí veľmi vydarená rekonštrukcia dvojizbového bytu s rozlohou 53 metrov štvorcových, ktorý sa jeho majitelia rozhodli prerobiť podľa svojich predstáv. Pôvodné zariadenie bolo ladené v monotónnych čierno-bielych farbách, čo opticky uberalo z už aj tak malého priestoru. Prvým krokom bolo vymaľovanie stien, pre ktoré zvolili teplejšie odtiene hnedej, krémovej a neutrálnej sivej. Nasledovala výmena tmavého nábytku za jeho bielu verziu, vďaka čomu sa celý byt presvetlil a na pohľad zväčšil.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 1

Pozostatky farebnej palety pôvodného zariadenia možno vidieť napríklad na sedacej súprave a kresle v obývačke. Keďže majitelia mali na rekonštrukciu obmedzený rodinný rozpočet, nebolo možné spraviť všetko naraz. Postupne však plánujú vymeniť aj tie. Dočasným riešením tohto výrazného akcentu je biela prikrývka a niekoľko dekoračných vankúšov.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 2

Viacúčelová obývacia izba plní okrem iného aj funkciu spálne a jedálne.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 3

Kuchynská linka ostala pôvodná. Vďaka svojmu jednoduchému prevedeniu a nadčasovej bielej farbe ju nebolo potrebné meniť.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 5

Na tvorbe príjemnej a útulnej atmosféry sa podieľajú aj závesy na oknách v každej miestnosti.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 4

Už podľa farieb použitých v detskej izbe je jasné, že tu býva malá slečna. Jednoduché línie nábytku zbytočne nezaťažujú priestor.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 7

Časť detskej izby využívajú majitelia ako pracovňu.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 6

Keďže kúpeľňa si musí na kompletnú rekonštrukciu ešte počkať, ostal v nej pôvodný keramický obklad. Nového šatu v podobe mozaikového obloženia sa dočkala zatiaľ len vaňa a umývadlo.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 8

Nástenná skrinka, ktorá bola súčasťou obývacej steny, našla využitie v kúpeľni. Spolu s výberom vhodných doplnkov sa podarilo vytvoriť veľmi príjemne pôsobiaci celok.

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 9

Tipy na zariadenie bývania v ich štýle

 

Vytúžená rekonštrukcia 2-izbového bytu 10

www.novynabytok.sk

1. Vitrína Royal W2D (pozrieť TU) 2. Jedálenská stolička Signal (pozrieť TU) 3. TV stolík/skrinka Royal (pozrieť TU) 4. Kreslo Mela (pozrieť TU)

text: redakcia
foto: Sylwester Rejmer, Cztery Katy

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*