Rustikálny kamenný dom na konci sveta

Každý dom má vlastný príbeh. Pred niekoľkými stovkami rokov začali písať ten svoj aj nádherné kamenné stavby ležiace na španielskom pobreží Costa da Morte, čo v preklade znamená „pobrežie smrti“. Práve toto miesto bolo kedysi považované za koniec sveta. Aj to bude jeden z dôvodov, prečo táto lokalita priam magicky priťahuje turistov z celého sveta. Tajomná atmosféra a krása miestnych kamenných domov už na prvý pohľad dokáže zapôsobiť na každého návštevníka.

Medzi takéto stavby určite patrí aj unikátny hotel Lugar to Cotariño, ktorého majitelia sa zamilovali do tejto oblasti už pred mnohými rokmi. Náročná rekonštrukcia, počas ktorej bol zrenovovaný doslova kameň po kameni, trvala dva roky. Výsledok však určite stál za to, pretože sa podarilo prinavrátiť starej kamennej stavbe pôvodnú krásu a noblesu.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 1

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 2

Hotel je vsadený do pokojného prírodného prostredia, ktoré predstavuje dokonalú symbiózu okolitých hôr so šumom oceánu, vzdialeného necelý kilometer od hotela. Komplex pozostáva z troch budov. Jedna z nich bola vo veľmi zlom stave, preto musela byť zbúraná. Na stavbu novej boli použité pôvodné kamene. Aj tento detail je jeden z mnohých dôkazov toho, že majitelia sa rozhodli splniť svoj záväzok – zachovať pôvodný charakter stavby.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 3

Príjemné posedenie v záhrade prevoňanej eukalyptom.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 4

Rustikálne zariadenie hotela tvoria nadčasové kúsky, ktoré zaručujú dlhú životnosť. Celkovú atmosféru interiéru zmäkčuje kvalitné čalúnenie a doplnky v neutrálnych prírodných farbách.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta

V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii zasklená veranda, z ktorej môžete ničím nerušene obdivovať krásy okolitej prírody.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 6

Všade sú rozmiestnené voňavé kytice kvetov zo záhrady.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 7

V hoteli sa nachádzajú dve priestranné a dokonale presvetlené jedálne, kde si môžete vychutnávať gurmánsky zážitok, ktorý sľubuje miestna kuchyňa.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 8

Každá zo siedmych izieb je zariadená v príjemnom a útulne pôsobiacom duchu.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 9

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 10

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 11

Obrovské kamenné ohnisko je tradičným prvkom vidieckych domov v oblasti Galície.

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 12

Rustikálny kamenný dom na konci sveta 13

foto via: el mueble, docotarino

Share Button
Komentáre
  1. martin

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*