Bývanie s francúzskou noblesou

Okúzľujúci francúzsky vidiek je snom a inšpiráciou pre mnohých z nás. Malebný domček s romantickým a hrejivým interiérom v provensálskom štýle, nie je až takou nereálnou predstavou, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Dokonca ani v našich končinách. Na to aby ste vniesli do vašich príbytkov nádych francúzskej nostalgie, nie je potrebná okamžitá výmena zariadenia. Začať môžete postupne, napríklad najrôznejšími doplnkami. Presne tak sa začal písať príbeh jedného domu, ktorého majiteľka sa rozhodla, že si splní svoj sen. Pôvodný starší dom, ležiaci u našich severných susedov, je dnes stelesnením nefalšovanej francúzskej noblesy.

“Jedného dňa som si domov doniesla nové nástenné dekorácie, ktoré teraz zdobia stenu v jedálni”, prezradila majiteľka domu. Nasledovala výmena závesov, pribudli kvetinové motívy a dekorácie v provensálskom štýle. Časom nabrala odvahu a pustila sa do renovácie jedálenského stola, stoličiek a ostatného nábytku. Všetko je ladené do tónov kráľovskej bielej a béžovej. V obývačke pribudlo pohodlné čalúnené kreslo a “falošný” krb.

Stenu pri sedačke zdobí zrkadlo s ladnými krivkami, v tradičnom ráme s jemným ornamentálnym zdobením. Medzi obľúbené doplnky francúzskeho štýlu patria stolové lampy s textilnými tienidlami.

Verili by ste, že kuchynský stôl a stoličky sú pôvodné? Stačil biely náter a výsledok je dokonalý.

Jednoducho zariadená spálňa pôsobí upokojujúco.

Francúzskou eleganciou dýcha aj kúpeľňa. Kovové prvky a mozaikový obklad jej dodávajú ten správny šarm a pôvab.

Foto: Aneta Tryczyńska

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*