Jeseň v Provensálsku

Ak ste si doteraz mysleli, že Provensálsko sa oplatí navštíviť len počas hlavnej letnej sezóny, tak potom by ste sa tam mali vybrať na jeseň. Nie je presýtené turistami a nostalgická atmosféra typická pre juh Francúzska je ešte výraznejšia.

Svoje o tom vedia aj Luis a Myriam Fortonoví, ktorým učarovalo toto prostredie natoľko, že si v srdci Saint-Rémy-de-Provence kúpili starobylý dom z 18. storočia. Po tom, ako ich deti odrástli a vyleteli z rodinného hniezda sa rozhodli, prerobiť časť domu na penzión. Návštevníci La Maison de Line si tak môžu vychutnať ono povestné kúzlo francúzskeho vidieka v príjemnom domácom prostredí.

Jeseň v Provensálsku 2

Jeseň v Provensálsku 1

Jeseň v Provensálsku

Keď sa ráno rozplynú lenivé jesenné hmly a vykukne slniečko, je to ideálna chvíľa pre šálku čaju alebo kávy na čerstvom vzduchu.

Jeseň v Provensálsku

Raňajky v Provensalsku

Bočná fasáda domu s typickými modrými okenicami susedí s priľahlou zimnou záhradou, kde pani domu usporadúva výstavy výtvarného umenia.

Jeseň v Provensálsku 3

Jeseň v Provensálsku 4

Jeseň v Provensálsku 5

Kuchyňa je dostatočne presvetlená a dobre zorganizovaná. Všetok kuchynský nábytok bol robený na mieru miestnym stolárom.

Jeseň v Provensálsku 6

Jeseň v Provensálsku 7

Z kuchyne sa voľne prechádza do obývacej izby s jedálenským kútom.

Jeseň v Provensálsku 8

Spoločný priestor je ladený v neutrálnych odtieňoch ladiacich s béžovou farbou stien. Dominantným akcentom celej miestnosti je starožitný drevený nábytok vo francúzskom štýle.

Jeseň v Provensálsku 9

Na poschodí sa nachádza niekoľko izieb. Spálňa Myriam a Luisa sa nachádza v samostatnom krídle domu. Nie je síce veľká, ale ako sami tvrdia, majú tam všetko, čo potrebujú. V strede je umiestnená starožitná posteľ s vyrezávaným čelom.

Jeseň v Provensálsku 10

Farby posteľnej bielizne sú inšpirované tónmi ich jesennej záhrady, čo celej miestnosti prepožičiava útulný a romantický nádych.

Jeseň v Provensálsku 11

Jeseň v Provensálsku 12

text: redakcia VŠ
foto via: elmueble

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*