Pozvánka na malebný statok v Provensálsku

Málokto odolá pôvabu stredovekých kamenných dediniek, nachádzajúcich sa v krásnej oblasti Lubéron na juhu Francúzska. Niet sa čomu čudovať. Rozľahlé vinice a olivové háje, v ľahkom vánku vlniace sa rozkvitnuté lány levandule, skvelé jedlo a famózne víno sú presvedčivé argumenty, ktorým naozaj nemožno odolať. V minulosti sa tu usadilo mnoho zaujímavých osobností, ku ktorým patria aj známi spisovatelia ako Francesco Petrarca, Albert Camus či Samuel Beckett. Inšpiráciu pre svoje knihy tu čerpal aj Peter Mayle, autor známeho príbehu “Dobrý ročník”, ktorého filmové spracovanie sa natáčalo práve v tejto oblasti.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku

Krása tohto kraja zapôsobila aj na manželský pár z Austrálie, ktorý sa doň zamiloval počas svadobnej cesty. Po niekoľkých rokoch si splnili svoj sen a kúpili starý vidiecky statok s poetickým názvom “La Ferme du Bon Dieu“, nachádzajúci sa v blízkosti dediniek Oppède a Ménerbes. Keďže dom bol postavený začiatkom 18. storočia, vyžadoval značnú rekonštrukciu. Tú majitelia zrealizovali pred dvadsiatimi rokmi, podľa predlohy maliara Michaela Loeba.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 1

„Aj keď sme sa stali pestovateľmi vínnej révy a olivovníkov len raz do roka, robí nás to šťastnými,“ prezradila majiteľka. Je to miesto, ktoré dokáže zmeniť nesprávne nastavené ľudské hodnoty a priority.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 2

„Často sem pozývame našich priateľov, ktorí sú unesení z tohto prostredia,“ s úsmevom dodáva pani domu. „Stolujeme v záhrade, grilujeme v kamennej peci a popritom si vychutnávame pohľad na okolité vinice,“ dodáva.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 4

Intímne nádvorie s malou fontánkou a záhradné sedenie v štýle francúzskych parkov, vytvára pokojnú oázu, kde môžete oddychovať obklopení omamnou vôňou ruží, jazmínu, kosatcov a figovníkov.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 3

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 5

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 6

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 7

Majitelia poňali zariadenie domu tak, aby reflektoval ľahkosť a sviežosť okolitého prostredia.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 8

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 9

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 10

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 11

V obývacej izbe prevládajú príjemné smotanovo-krémové odtiene. Pohodlie sálajúce z tohto interiéru pozýva, aby ste sa ponorili medzi mäkké vankúše na pohovke a vychutnali si upokojujúci výhľad na okolité vinice.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 12

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 13

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 14

Rovnaký dôraz bol kladený aj pri zariaďovaní spálne a kúpeľne na prvom poschodí, a taktiež v izbách, ktoré sa nachádzajú v bočných krídlach domu. Mäkké odtiene farieb a jemné línie nábytku odrážajú romantickú atmosféru, jemnosť a pokoj.

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 16

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 17

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 15

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 18

Pozvánka na malebný statok v Provensálsku 19

foto: elmuble

Share Button
Komentáre
  1. romuliena
  2. Miri
  3. anna2
  4. Anna

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*