JOLLITY – originálne papiernictvo, ktoré si zamilujete ♥

Kto miluje papiernictvá, ruku hore! Ak patríte k nadšencom papiera a papierenských výrobkov rovnako ako my, potom určite čítajte ďalej. Tieto riadky sú totiž venované láske k papieru a všetkým tým krásnym doplnkom, ktoré dokážu spraviť každodenný svet krajším a farebnejším. Nedávno sa tento druh našej papierenskej “závislosti” dostal na úplne inú úroveň. Stalo sa tak po tom, ako sme objavili Jollity – paper boutique. Už z názvu je zrejmé, že nejde o obyčajné papiernictvo, na aké sme bežne zvyknutí. Anglické slovíčko “jollity” znamená veselosť, oslavu a radosť zo života. A práve z týchto troch ingrediencií je namiešaná čarovná esencia rodinného obchodu Jollity.

Za vznikom Jollity stojí ešte detská láska k voňavým papiernictvám a papierenským výrobkom, nadšenie pre funkčné a praktické pomôcky na zorganizovanie bežného i pracovného života.

Evka Chmelíková, majiteľka

Malá rodinná firma, ktorá robí veci poctivo a hlavne srdcom

Príbeh Jollity sa začal písať v roku 2015, keď sa dve vášnivé milovníčky papiernictiev (matka s dcérou) rozhodli pretaviť svoje nadšenie a lásku k papieru a dizajnu ako takému, do reálnej podoby. Tak vznikol koncept unikátneho papiernictva Jollity – paper boutique, vďaka ktorému sa slovenským zákazníkom otvorili brány do sveta nádherných dizajnových papierenských potrieb, štýlovej organizácie a kreativity.

“V našom obchode nájdete veci, ktoré vám zjednodušia život a pritom vás inšpirujú k radosti zo života a k oslave bežných i nevšedných dní s úsmevom a štýlom,” prezradila majiteľka Evka Chmelíková. “Sú dôkazom toho, že aj drobné radosti vás môžu motivovať a zlepšiť vám deň,” dodala.

V Jollity veria vo farby, tvary a unikátnosť

Ich filozofia je postavená na presvedčení, že ani bežné produkty by nemali byť fádne, v každom obchode rovnaké a bez nápadu. Organizačné a baliace potreby, ale i tvorivé darčeky s osobitným prístupom starostlivo vyberajú a vyhľadávajú v menších i väčších dizajnérskych dielniach po celom svete. Aby mohli ich ponuku neustále dopĺňať a obmieňať, navštevujú rôzne medzinárodné výstavy a veľtrhy, odkiaľ si so sebou prinášajú množstvo inšpirácie a nápadov, no predovšetkým nové kontakty či úlovky v podobe originálnych dizajnových značiek.

V ponuke Jollity nájdete mnohé známe dizajnérske značky z celého sveta, napríklad produkty z dielne obľúbenej dizajnérky Katie Leamon, či nesmrteľné diáre a krúžkové organizéry anglickej značky Filofax, ktorých tradícia výroby siaha až do roku 1921. Ďalej je to mladá, originálna a trošku bláznivá londýnska značka Oh Deer od architektky a ilustrátorky Jamie Mitchell, s ktorou rozhodne rozprúdite svoju kreativitu. Spomenúť treba aj ďalšiu anglickú značku Papio Press a ich originálne ilustrované papierenské produkty.

Unikátne, svieže a kvalitne ilustrované papierenské výrobky a módne doplnky, ktoré dokážu zahnať nudu a poraziť stereotyp, prináša holandské Studio Stationery a Nunuco Design Co. z Fínska.

V katalógu obchodu možno nájsť aj značky pochádzajúce mimo starého kontinentu. Sú to napríklad japonské MIDORI a NÄHE s typickým a nadčasovým funkčným dizajnom. Naopak, ak milujete zábavu a veríte v silu farieb, trblietok a slov, potom si určite zamilujete populárnu americkú lajfstajlovú značku ban.do. Ich termohrnčeky, zápisníky, ceruzky a ďalšie lahôdky robia po celom svete radosť všetkým gurmánom zameraným na dizajn.

Čerstvou novinkou v Jollity je legendárna americká značka Rifle Paper Co. Ich diáre, notesy, ceruzky a ďalšie kancelárske nevyhnutnosti s kvetinovými potlačami sú nabité slnkom a pozitívnou energiou slnečnej Floridy.

Každá zásielka z Jollity vám navodí atmosféru Vianoc, bez ohľadu na to, aký dátum je v kalendári

V dnešnej dobe elektronického nakupovania je častokrát balenie zásielok považované len za akúsi potrebnú nevyhnutnosť, ktorá musí splniť svoj účel – ochranu. No v prípade Jollity to tak rozhodne nie je! Ich jedinečné a originálne balenie dokáže premeniť aj obyčajné preberanie a otváranie balíka na hotový zážitok. Hovoríme z vlastnej skúsenosti, pretože zakaždým, keď nám kuriér doručil do redakcie dokonalo zabalený balíček s nálepkou “Jollity”, ani sme nedýchali. Všetko bolo krásne a precízne pobalené do hodvábne jemného papiera a originálnych papierových vreciek, ktorých šušťanie nás akoby mávnutím čarovného prútika prenieslo do detských čias, kedy sme s iskierkami v očiach rozbaľovali darčeky pod vianočným stromčekom. Nehovoriac o ručne vypísanej karte s osobným poďakovaním, vďaka ktorej sme sa cítili byť súčasťou niečoho výnimočného a exkluzívneho. Aj to je jeden z dôvodov, prečo u nich budete chcieť nakupovať znova a znova.

Ak by vás zaujímalo, kde sa dajú všetky tieto krásne veci “naživo” pochytať, či dokonca ovoňať (milovníci zápisníkov presne vedia, čo máme na mysli), tak dobrou správou je, že v priebehu celého roka môžete sympatických mladých ľudí z Jollity stretnúť na rôznych dizajnových trhoch organizovaných po celom Slovensku.

Viac info nájdete na www.jollity.sk alebo na ich FB stránke priamo TU.

text: redakcia VŠ
foto: Jollity, red. VŠ

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*