Ako si zariadiť bývanie v provensálskom štýle

Pred pár dňami sme pripravovali článok pre jeden slovenský denník na tému “Ako si zariadiť byt v provensálskom štýle”. Okrem jeho stručnej histórie, ktorá sa začala písať už na prelome 18. a 19. storočia vo Francúzsku, sa čitatelia mohli naučiť rozpoznať základné poznávacie prvky interiéru zariadeného v provensálskom duchu.

Ako si zariadiť bývanie v provensálskom štýle

Tip interiérovej  dizajnérky:

V súčasnosti prevláda mylný názor, že všetko čo je natreté na bielo alebo nesie levanduľový motív, je automaticky provensálsky štýl. Nie je tomu tak! Levanduľa tu samozrejme má svoje stabilné miesto, avšak pozor na to, aby ste to neprehnali. Pri zariaďovaní interiéru postupujte jemne a obozretne, ináč veľmi rýchlo skĺznete ku gýču. A to si tento štýl určite nezaslúži.

Okrem praktických rád dizajnérov nechýbali ani tipy našej redakcie na originálne kúsky, s ktorými dokážete vniesť do svojich príbytkov tú správnu atmosféru francúzskeho vidieka.

Ako si zariadiť bývanie v provensálskom štýle - naše tipy

1. Pohodlné, ručne vyrábané čalúnené kreslo, www.dekoria.sk  2. Kovový luster s patinou,  www.vidieckysvet.sk 3. Rímska roleta Florencia, www.dekoria.sk 4. Drevené nástenné hodiny, www.vidieckysvet.sk  5. Prešívaná prikrývka Deluxe, www.postelnyobchod.sk 6. Kamenné umývadlo “Natural Stone Big”, www.magmakam.sk 7. Retro umývadlová batéria, www.magmakam.sk.

text: redakcia
foto: archív firiem

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*