Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru

Pri zariaďovaní bývania býva rozpočet našou hybnou silou aj brzdou. Či sa nám to páči, alebo nie, každý z nás má pri ňom stanovený určitý limit. Preto je dobré investovať do jedného nadmieru kvalitného, až luxusného kúsku, ktorý by mal predstavovať dominantný prvok celej miestnosti. Toto odporúčanie ladí s filozofiou „menej je viac“, a zároveň ide ruka v ruke so striedmym životným štýlom. Ukážeme si, prečo je práve správny výber luxusného koberca jednou z najlepších možností ako v interiéri zaujať.

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru

Koberec ako textília, ktorá zútulní chladnú izbu

Základ, prečo vlastne textílie v interiéri máme, spočíva v útulnosti a hrejivom pocite. Nejde len o dotyk, ale aj o pohľad. Podlahy, steny a nábytok musia dostať doplnky, ktoré v človeku vyvolajú túžbu tráviť v miestnosti viac času.

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 2

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 3

Koberec je nielen príjemným doplnkom podlahy, ale aj jedným zo základných farebných atribútov izby. Ak je dostatočne výrazný, či už farbou alebo materiálom, upúta na seba pozornosť a môže skvelo odvádzať pohľady od akýchkoľvek nedokonalostí bytu. Ak je miestnosť príliš malá, alebo ste urobili úpravy, ktoré nedopadli tak, ako ste čakali, šikovné kamuflovanie pomocou doplnkov dokáže zázraky. Ten správny luxusný koberec priam kričí svoju výnimočnosť. Ale nebojte sa, na druhej strane taký, ktorý má byť nenápadný, ním naozaj dokáže byť. V tom je čaro dobrej investície do luxusného koberca.

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 4

Luxusný koberec je viac ako len krásny doplnok

Koberce nevznikli len pre krásu. Majú hlavne chrániť vaše nohy pred chladom, zmierňovať povrch podlahy a zachytávať prach a nečistoty. Dobrý koberec z luxusných materiálov spĺňa tieto atribúty do bodky. Možno si poviete, že v čase kvalitných drevených podláh a podlahového kúrenia nie je koberec nevyhnutnosťou. To môže byť síce pravda, ale čo alergie? Vy, vaše deti alebo návštevníci môžu byť alergickí na prach či roztoče a na prázdnej podlahe sa tieto nečistoty ľahko víria. Vysávať a zmývať podlahu každý deň sa nechce asi nikomu. Koberec fantasticky pohlcuje nečistotu. Ten kvalitný je navyše veľmi dobre vysávateľný a ľahko sa čistí.

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 5

K vidieckemu štýlu bývania koberec jednoducho patrí

Nielen vzhľadom, ale aj pocitom. Ponoriť si nohy do mäkkého a luxusného materiálu koberca podčiarkuje úžasný pocit z nádherne zariadenej izby. Nezáleží na tom, či je to obývačka, spálňa, detská izba alebo aj chodba. Luxusný koberec dokáže spraviť zázraky v akomkoľvek interiéri.

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 5

Luxusný koberec je pomyselnou čerešničkou krásneho interiéru 6

foto: Ambiente design

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*