Útulné rodinné bývanie na škandinávsky spôsob

Mladá rodina vymenila svoj moderný byt za očarujúci drevený domček, nachádzajúci sa v najstaršej obývanej lokalite nórskeho mesta Skien. Stojí tu množstvo historických drevených domov, ktoré boli postavené v 18. a 19. storočí. Popretkávané úzkymi vydláždenými uličkami učarujú svojou atmosférou každému. Dom, v ktorom býva Gerarg spolu s manželkou Karsten a ich troma deťmi, bol postavený ešte v roku 1860. Obytná rozloha 250 m² sa rozprestiera na dvoch poschodiach.

V predsieni sa nachádza biela drevená lavica s úložným priestorom. Na stene a schodoch vedúcich na poschodie, sú ozdobným písmom namaľované majiteľkine obľúbené citáty. “Zakaždým, keď prejdem okolo, pripomenie mi to, že včerajšok je minulosťou, zajtrajšok tajomstvom, ale dnešný deň je dar,” prezradila Karsten.

Dostatočne veľká kuchyňa pôsobí útulným dojmom. Drevený jedálenský stôl s lavicou a stoličkami kúpila Karsten v miestnom bazári. Stačilo ich obrúsiť, natrieť na bielo a nalakovať. Potom nasledoval výber látky, z ktorých sa ušili vankúše a podsedáky. Takto sa jej podarilo doslova za pár drobných vytvoriť idylický jedálenský kút. Harmonické zátišie dotvárajú nostalgické doplnky v štýle vintage.

Náš tip – zaujímavá inšpirácia v podobe sklenených fliaš zavesených na stene, ktoré slúžia ako originálne vázičky na kvety.

V kuchyni sa nedá prehliadnuť drevená polica, na ktorej sa pýšia starožitné taniere po babičke, doplnené o vzácne úlovky z miestneho bazáru. Bola by škoda, keby takéto skvosty ostali odložené niekde v pivnici alebo na povale.

 Pohodlná pohovka v obývačke mení svoj šat s každým ročným obdobím. V zimných mesiacoch je sivá alebo biela, no s blížiacou sa jarou Karsten plánuje ušiť nové poťahy s kvetinovým motívom.

 ”Sen mať raz doma vlastný kútik, kde sa budem môcť nerušene venovať svojej záľube – šitiu, bol na mojom zozname želaní už dlho,” prezradila pani domu. Tento sen sa stal skutočnosťou až po tom, čo sa presťahovali do tohto domu.

Náš tip – originálne tapety v pracovni dotvárajú celkovú kreatívnu a tvorivú atmosféru.

Jednoducho zariadená dievčenská izba má ten správny romantický vidiecky nádych.

foto: via boligpluss

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*