Ako býva reštaurátorka vidieckeho nábytku

Heidi Nielsen žije so svojim manželom a dvoma deťmi v malom nórskom mestečku Trøgstad. Je to už desať rokov, čo sa rozhodli pre realizáciu svojho veľkého sna v podobe vytúženého vidieckeho sídla. Rodina sa im pomaly rozrastala a aj preto boli odhodlaní, že dom postavia v priebehu jedného roka. „To sa nám nakoniec podarilo,“ prezradila Heidi, ktorej veľkou vášňou je reštaurovanie starého vidieckeho nábytku. Preto nie je žiadnym prekvapením, že ich dom je vkusne zariadený originálnymi kúskami, ktorým ich majiteľka vdýchla nový život.

Na priedomí sa nachádza zastrešená terasa, ktorá sa stala obľúbeným miestom pre celú rodinu. Najmä v lete tu spoločne trávia veľa času. Jemné exteriérové závesy, upevnené na čelnej strane prístrešku, sú nielen oživujúcim doplnkom, ale navyše poskytujú ochranu pred slnečným žiarením a vetrom.

Na dvore je malý záhradkársky kútik, kde sa pani domu naplno venuje starostlivosti o kvety a bylinky.

Zrkadlo v okne! Na jednom z miestnych blších trhov objavila Heidi staré okno zo stodoly, ktoré premenila na originálny doplnok. Stačilo vymeniť okenné sklá za zrkadlo a vyleštiť železné rámy.

Nápad za milión – verili by ste, že táto nádherná truhlica bola pôvodne skladovacím boxom na zemiaky?

Majiteľka domu sa netají tým, že často mení interiérové zariadenie a premiestňuje nábytok. “Všetko záleží od toho, akú mám náladu. Napríklad táto rohová skriňa bola umiestnená už v mnohých častiach domu. Teraz je biela a najlepšie sa mi hodí do obývačky.”

Nostalgicky pôsobiaca obývačka.

Doma vyrobená kuchynská lavica s praktickým úložným priestorom je mimoriadne pohodlná. Mäkká sedacia časť je čalúnená pevnou tkaninou z ľanu.

Dekoratívne rebríky v interiéroch sú momentálne veľmi “in”. Vyrobiť však takýto doplnok priamo z konárov vianočného stromčeka, na to už treba značnú dávku kreativity a fantázie.

Svoju posteľ má aj miláčik rodiny Theo.

foto: Sveinung Bråthen, Boligpluss

Share Button
Komentáre
  1. Marci

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*