Romantická posteľná bielizeň v štýle shabby chic

Kam inam vniesť trochu romantickej atmosféry ak nie do spálne. Priestor určený na oddych a regeneráciu síl si žiada pokojné a harmonické ladenie materiálov a farieb. Ak patríte k milovníkom nostalgických interiérov s dušou, inšpiráciu môžete načerpať z obľúbeného štýlu shabby chic. Charakteristických má hneď niekoľko spoločných prvkov. Základom je biely nábytok s patinou (bez ohľadu na to, či ide o starožitnosť, alebo kúsky vyrobené len nedávno). Ďalej sa v ňom využívajú pastelové farby, častokrát v kombinácii biela so staroružovou, béžovou, alebo jemným fialovým odtieňom.

„Shabby“ v preklade znamená ošúchaný, opotrebovaný, ošarpaný. Tieto na prvý pohľad nie veľmi lichotivé prívlastky sú odvodené od celkového zariadenia, ktoré má pôsobiť ošumelo. A to bez ohľadu na to, či ide o starožitnosť, alebo kúsky vyrobené len nedávno.

Ak sa vám tento štýl páči a chceli by ste vniesť do vašej spálne závan romantiky, pripravte sa na záplavu kvetov. Základom sú ruže, hortenzie a pivonky, ktoré sa budú perfektne vynímať na závesoch či posteľných obliečkach inšpirovaných starou francúzskou bielizňou. Nebojte sa kombinovať rôzne materiály a farby.

Chýbať by nemali ani nežné prvky v podobe volánov a čipky.

NÁŠ TIP: Rozlúčte sa s lacnými verziami posteľnej bielizne a stavte na kvalitnú bavlnu. Nielenže sa vám to vráti v podobe zdravého spánku, ale takáto bielizeň vydrží roky.

Celú kolekciu romantických posteľných obliečok z dielne Zdenky Podpěrovej nájdete TU.

text: redakcia VŠ
foto: www.postelnyobchod.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*