Usteľte si ako v siedmom nebi

Spálňa by mala predstavovať miesto, kde sa cítite maximálne pohodlne a príjemne. Miesto, kde sa po celom dni môžete ničím nerušení vydať na cestu do ríše snov a ráno sa zobúdzať oddýchnutí a plní energie. Pre dobrý a kvalitný spánok je okrem účelnosti spálne dôležité aj to, ako vyzerá. Hoci človek prespí takmer jednu tretinu života, je všeobecne známe, že práve zariadeniu spálne venuje najmenej pozornosti. Tá sa časom mení na skladisko nepotrebných vecí, v ktorom sa nedá ani pohnúť, nehovoriac o plnohodnotnom oddychu. Preto nie je žiadnym prekvapením, že čoraz viac ľudí trpí nespavosťou, ktorej dôsledky na seba nenechajú dlho čakať. Ak si vravíte, že nepatríte do skupiny ľudí, ktorí majú v živote na ružiach ustlané, čo by ste povedali na to, keby ste si ustlali ako v siedmom nebi. A rovno vo vašej spálni.

Usteľte si ako v siedmom nebi 1

Správny výber farby

Okrem kvalitných materiálov, vhodného tvaru vankúša alebo typu matraca, je ďalším dôležitým faktorom správny výber farby. Ak by ste sa chceli riadiť podľa všeobecnej psychológie farieb, tá do spální odporúča chladnejšie odtiene, akými sú napríklad zelená alebo modrá. Jednoznačným favoritom sú však upokojujúce tóny modrej. Sú pasívne, nerozptyľujú a pomáhajú navodzovať spánok. Výsledky viacerých štúdií potvrdzujú, že práve modrá farba je najvhodnejší odtieň do spálne na to, aby ste dosiahli pocit kvalitného a hodnotného spánku. Ľudia, u ktorých modrá prevládala v ich oddychovej miestnosti, vykazovali omnoho kvalitnejší spánok a ráno sa budili oddýchnutí a spokojní.

Usteľte si ako v siedmom nebi

Usteľte si ako v siednom nebi
Príliš malá spálňa? Preoblečte ju do modrej farby

Aj tu platí, že menej je viac, a preto by ste sa mali držať striedmosti. Nemusíte hneď vymaľovať všetky steny. Stačí ak zakomponujete niekoľko modrých prvkov do vašej spálne. Kombinácia modrej s neutrálnymi odtieňmi, napríklad na posteľných obliečkach či prikrývke, vnesie do interiéru správnu dávku osvieženia. Ak navyše zvolíte tradičný kockovaný vzor, ktorý sa dokonale hodí do vidiecky ladeného interiéru, vznikne pokojná a útulne pôsobiaca atmosféra. Zároveň budete prekvapení, ako dokáže modrá farba premeniť aj tú najmenšiu spálňu na vzdušný a ľahký priestor. Jednoducho miesto ako stvorené na snívanie.

Usteľte si ako v siedmom nebi 2

Náš tip: Drobný kockovaný motív pôsobí jemnejšie a je ako stvorený pre milovníkov tradičného vidieckeho štýlu. Výraznejšie a väčšie kocky naopak vyniknú v modernejšie zariadených interiéroch.

Usteľte si ako v siedmom nebi

text: redakcia
foto: www.postelnyobchod.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*