Striebrom posiaty venček – fotopostup

Inšpirujte sa jedným z vianočných trendov tejto sezóny, ktorým je naturálny dekor doplnený leskom a patinou.

Čarovná atmosféra adventu je tu a ňou na niektorých miestach dokonca aj prvý sneh. Ak predpovede počasia nebudú priaznivé, máme pre vás zaujímavý tip, ako si môžete vytvoriť zasneženú trblietavú atmosféru samy. Celému štýlu dominuje biela farba alebo jej prevedenie v jemných pastelových odtieňoch smotanovej či champagne. Ak k nim pridáte striebornú, dekorácia získa doslova mrazivý efekt. Bielej prirodzenosti venčeka z prírodných materiálov môžete pridať lesk v podobe použitých dekorácií, flitrov a kryštálikov. Použiť môžete takisto staré brošne a gombíky s trblietavým efektom, či strieborné rolničky. Biele drevené alebo papierové vločky dodajú venčeku tú správnu ľadovú atmosféru. Skúste sa popozerať okolo seba a využiť úžasné tvary prírodných materiálov, ktoré nám príroda ponúka. Potom stačí už len málo času na to, aby ste z nich vytvorili adventnú dekoráciu, ktorá skrášli váš domov počas vianočného obdobia.

Striebrom posiaty venček - fotopostup

Čo budete potrebovať:

  • prútený venček
  • bielu akrylovú farbu, väčší štetec, nádobu s vodou
  • šupky z plodov bukvíc alebo gaštanu, drievka, drevené vianočné dekorácie (vtáčik, vločky, hviezdičky…)
  • malé biele a strieborné vianočné gule, umelé sklíčka alebo kryštáliky, strieborné rolničky
  • biele dekoračné flitre alebo piesok, lepidlo, trblietavú striebornú voskovú pastu, lyžičku
  • bezfarebný lak v spreji na zafixovanie
  • tavnú lepiacu pištoľ

Postup

1. krok – Prútený korpus venčeka pretrite rozriedenou bielou akrylovou farbou. Vďaka jeho štruktúre sa farba dostane len na niektoré miesta a vytvorí tak zaujímavý efekt. Po natretí obidvoch strán nechajte veniec dobre zaschnúť.

Striebrom posiaty venček - fotopostup 1

Striebrom posiaty venček - fotopostup 2

2. krok Nazbierané šupky z plodov bukvíc alebo gaštanov natrite striebornou voskovou pastou na dekorovanie povrchov (prípadne ich môžete nastriekať strieborným sprejom). Postupujte tak, že si natrite malé množstvo pasty na prst a zdola nahor pretierajte povrch bukvice. Je potrebné trošku pritlačiť, aby pasta na povrchu dobre držala.

Striebrom posiaty venček - fotopostup 3

Striebrom posiaty venček - fotopostup 4

3. krok Drevené dekorácie, vločky a drievka pretrite bielou akrylovou farbou a po zaschnutí ich môžete takisto dozdobiť striebornou voskovou pastou, ktorú opäť rozotrite prstami. Na okraje vločiek môžete nalepiť dekoračné flitre alebo piesok.

Striebrom posiaty venček - fotopostup 5

4. krok Po zaschnutí voskovej pasty nalepte aj do stredu bukvíc dekoračné flitre. Pomôcť si môžete lyžičkou, s ktorou flitre nasypete a zároveň ich pritlačíte, aby lepšie držali.

Striebrom posiaty venček - fotopostup 6

5. krok Drievka, dekorácie, vločky a gule postupne aranžujte v spodnej časti venčeka. Keď ste si istí ich rozmiestnením, prilepte ich na dané miesto tavnou pištoľou.

6. krok Rovnakým spôsobom prilepte po obvode celého venčeka už dozdobené plody bukvice. Do stredu venčeka môžete uviazať striebornú rolničku.

Striebrom posiaty venček - fotopostup 7

Striebrom posiaty venček - fotopostup 9

Rada na záver: Ak chcete venček umiestniť do exteriéru, napríklad na vonkajšie vchodové dvere, je potrebné zafixovať ho ešte transparentným lakom v spreji.

© text a foto: Magelona – Renata Zubčeková

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*