Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob

Kľúčom k vydarenému riešeniu malého priestoru je maximálne funkčný nábytok.

Schopnosť využiť neveľký obytný priestor, ktorý máte k dispozícii a premeniť ho na niečo veľkolepé, si vyžaduje okrem starostlivého výberu materiálov a zaradenia, aj dôkladné zváženie štýlu, pre ktorý sa rozhodnete. Pokiaľ uprednostňujete jednoduché a praktické interiéry s moderným vzhľadom, a zároveň domáckou atmosférou, inšpiráciu hľadajte na severe u Škandinávcov. Tí sa stali, aj vďaka svojmu racionálnemu pohľadu na interiérový dizajn, majstrami vo vytváraní vzdušných svetlých priestorov. O tom, že škandinávsky štýl dokáže doslova čarovať aj s malým priestorom, svedčí aj tento dvojizbový byt, ktorého každý kút je zariadený vkusne a účelne.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 1

Príjemné usporiadanie a použité monochromatické farby sú zárukou pokojnej a uvoľnenej atmosféry, typickej pre severské interiéry. Dominantou obývačky je veľkorysá rohová sedačka, ktorá pôsobí pohodlným dojmom a spolu s dekoratívnymi vankúšmi v bielej, čiernej a sivej, vytvárajú komfortnú oddychovú zónu. Jednoduchý dizajnový konferenčný stolík a štýlový luster sa postarali o dokonalé vyváženie priestoru.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 2

Otvorený denný priestor plynulo prechádza do jedálenskej časti, ktorej sivé steny vytvárajú prirodzenú deliacu čiaru od ostrých bielych stien v obývačke. Vďaka tomu si každá časť bytu zachováva svoj osobitý charakter.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 3

Zrkadlá v zlatých rámoch zavesené na stene, pôsobia veľmi efektne. Okrem toho, že sú strategickou pomôckou na optické rozšírenie priestoru, odráža sa v nich silueta izbových rastlín umiestnených na opačnom konci miestnosti, čo vytvára dojem, že ide o obrazy s florálnym motívom.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 4

Harmonická kombinácia minimalistického škandinávskeho štýlu sa prejavila aj v kuchyni. Nábytok je charakteristický svojimi čistými líniami a prísnou geometriou.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 5

Za veľkými dvojkrídlovými dverami sa nachádza spálňa.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 6

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 7

Spálňa je síce malá, ale to vôbec nevadí. Svoj účel spĺňa do bodky. Jednoduchá manželská posteľ bez rámu, alebo len s minimalistickým čelom, býva spravidla dominantným prvkom spální zariadených v škandinávskom štýle.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 8

Aj napriek skromnému priestoru sa tu našlo miesto na vytvorenie štýlového pracovného kúta.

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 9

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 10

Tipy na zariadenie bývania v tomto štýle

Čarovanie s priestorom na škandinávsky spôsob 11

www.novynabytok.sk

1. Čierna dizajnová stolička s tvarovaným sedadlom 2. Pohodlná sivá rohová sedačka 3. Nízky konferenčný stolík s lesklou chrómovou konštrukciou 4. Štýlový jedálenský stôl s nožičkami z masívneho dubu


text: redakcia
foto: Jonas Berg via decordots.com,

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*