Rozprávkový dom neďaleko lesa

Majiteľka okúzľujúceho kamenného domu, s rozľahlým pozemkom v blízkosti lesa, verí, že domy si vyberajú svojich majiteľov, a nie naopak. „Presne tak to bolo aj v mojom prípade,“ prezradila Lorena. „Keď som po prvýkrát uvidela tento dom, vedela som, že je to miesto, kde raz budem šťastná.“ O niekoľko rokov neskôr listovala v časopise, kde náhodou natrafila na inzerát, v ktorom ponúkali spomínaný dom na predaj. Nezaváhala a okamžite bola rozhodnutá, že ho kúpi. To bol moment, kedy sa začal písať rozprávkový príbeh jej rodiny a ich vysnívaného domu. Pri rekonštrukcii sa snažili prirodzene zakomponovať nádherné okolie domu do jeho interiéru. Zachovali sa pôvodné materiály ako prírodný kameň či drevené trámy.

Majitelia si chceli naplno vychutnávať čarovnú scenériu okolitej prírody, preto sa rozhodli inštalovať v obývačke presklenú čelnú stenu. Vďaka nej je táto miestnosť vždy plná života a svetla.

Lorena snívala o tom, že jedáleň vymaľuje na ružovo. Napokon sa dohodla s manželom na kompromise, v podobe ružových stoličiek. Po čase sa zhodli na tom, že to bolo skvelé riešenie :)

Vďaka vhodne zvolenému zariadeniu a nábytku sa podarilo zachovať pôvodnú vidiecku atmosféru domu.

Schodisko na chodbe vedie do podkrovia, kde sa nachádza spálňa a detská izba pre dve malé princezné. Obe miestnosti sú zariadené v duchu romantického vidieckeho štýlu. Záplava kvetín na stenách, vzorovaný textil a koberce sú vkusne zladené, čo celkovo podčiarkuje príjemnú a útulnú atmosféru domu.

Posedenie na záhrade, priamo v lone prírody, je balzamom na dušu.

Neďaleko od domu, uprostred veľkej záhrady, stojí na červeno natretý detský domček. Je to miesto, kde radi trávia čas dievčatá. “Keď sme premýšľali, ako by mal domček vyzerať, rozhodli sme sa pre tradičnú stavbu typickú pre švédske domy. Odtiaľ totiž pochádza manžel,” doplnila Lorena.

foto: el mueble

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*