Poézia provensálskeho štýlu

Predstava slnkom zaliatych svahov Provensálska, kde je vzduch nasýtený omamnou vôňou kvitnúcej levandule a všetky problémy sa zrazu stratia, je jednoducho neodolateľná. Romantická a zmyselná atmosféra francúzskeho vidieka je niečo, o čom snívajú mnohí z nás. Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by ste si vniesli čaro provensálskej nostalgie aj k vám domov, neváhajte a splňte si svoj sen. Inšpiráciu môžete hľadať u tých najlepších odborníkov, ktorými sú – ako inak – Francúzi.

Provensálsky štýl je charakteristický svojou jednoduchosťou a čistotou. Interiér, zariadený v tomto duchu, vyžaruje pocit pohody a pohodlia. Jeho jedinečnosť zvýrazňuje kombinácia prírodných materiálov ako napríklad drevo, kameň, či tepané železo.

Kvalitné bavlnené materiály, množstvo vankúšov, kvetinové motívy, volány, čipky, to všetko dotvára celkový charakter provensálskeho štýlu. Obľúbené sú aj prikrývky a deky z vlnených priadzí.

Veľké francúzske okná s okenicami a nežnými záclonami pôsobia neodolateľne.

Nezabudnite na voňavé mydlá, parfumy a bytové vône. Francúzske príbytky sú totiž charakteristické svojimi nevtieravými, ale zato podmanivými vôňami.

foto: house to home

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*