Vidiecka nostalgia v panelákovom byte

Pri pohľade na tento interiér, zariadený v romantickom vidieckom duchu, sa dá asi len ťažko uveriť, že ide o klasický byt v paneláku. Majitelia sa pustili do jeho rekonštrukcie so skromným rozpočtom, no aj napriek tomu sa nedali odradiť od svojej vysnívanej predstavy bývania vo vidieckom štýle. Tvorba niečoho, takmer z ničoho, sa stala pre nich výzvou. Rozhodli sa, že si svojpomocne zrekonštruujú starý nábytok a doplnky, ktoré kúpili doslova za pár drobných v bazáre, alebo na blšom trhu. Výsledok stojí rozhodne za všetku námahu. Veď posúďte sami.

Jedinou novou vecou v obývačke je televízor. Všetko ostatné zariadenie, pochádzajúce z miestnych bazárov, si Monika za pomoci manžela zrekonštruovala. Zariaďovanie a skrášľovanie ich domova sa pre ňu stalo obrovskou záľubou.

Figurína, ktorá stojí hneď vedľa “falošného” krbu, je takisto ručným výtvorom majiteľky.

Za zmienku stojí aj originálny bytový textil, ktorý v obchodoch určite nenájdete. Všetky vankúše, závesy a prikrývky totiž šila majiteľka sama.

Keby nebola roleta na okne mierne povytiahnutá, málokto by uveril tomu, že sa nachádza v paneláku.

V kuchyni pod oknom stojí kovová lavica, ktorá je obľúbeným miestom oddychu pre všetkých členov rodiny.

Ak hľadáte originálny stolík, môžete sa inšpirovať týmto jednoduchým nápadom. Stačia vám dva pevnejšie kamenné stĺpiky, na ktoré upevníte sklenenú tabuľu. Kovové stoličky im podaroval sused. Pochádzajú z jeho cukrárne.

foto: Marcin Czechowicz

Share Button
Komentáre
  1. Eva
  2. hana k

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*