Bývanie v rytme štyroch ročných období

Nalaďte svoje bývanie v harmonickom rytme štyroch ročných období. Každé jedno z nich má svoje osobité čaro, ktoré ponúka nekonečné množstvo nápadov a inšpirácií, ako si môžete skrášliť svoj domov. Na malom príklade si ukážeme, že netreba hneď kupovať nový nábytok či vymaľovať celý interiér. Stačí niekoľko detailov a jednoduchých vylepšení, vďaka ktorým bude váš príbytok vyžarovať pozitívnu energiu počas celého roka.

Rozkvitnutá jar

Sviežosť a vitalita prebúdzajúcej sa prírody, prináša so sebou dlho očakávanú jarnú eufóriu. Je na čase vymeniť hrubé deky za jemnejšie a vzdušnejšie materiály, v žiarivých tónoch rozkvitnutej záhrady.

Jednoznačným favoritom jarného interiéru sú kvetinové motívy, ktoré môžete použiť či už vo forme bytových textílií, alebo doplnkov.

Uvoľnená letná atmosféra

Aby ste si mohli vychutnávať príjemnú a uvoľnenú atmosféru horúceho leta v pohodlí vášho domova, uprednostnite jednoduché a vzdušné materiály. Ideálnou farbou pre toto ročné obdobie je modrá, ktorá prirodzene chladí a pripomína atmosféru prímorského prostredia.

Jeseň v ružovom šate

S ubúdajúcimi slnečnými lúčmi a skracujúcimi sa dňami nastupuje jesenná melanchólia. Tej však môžete jednoducho predísť, ak sa obklopíte vecami, ktoré vám robia radosť. Inšpirujte sa novými jesennými trendami a namiesto klasickej hnedej a oranžovej farby, siahnite po ružovej. Jej hrejivé tóny zútulnia a presvetlia váš domov.

Na jeseň zvoľte hrubšie prírodné materiály. Pletené deky, mäkké vankúše a prikrývky, vás zaručenie ochránia pred nepríjemných chladom.

Zima v bledých tónoch

Biela farba je počas zimných mesiacov pre interiér jednoznačne najlepšou voľbou. Svetlé odtiene bielej a sivej maximalizujú denné svetlo, ktorého je v tomto ročnom období tak málo. V kombinácii s vhodnými bytovými doplnkami dosiahnete príjemne pôsobiacu atmosféru, ktorá vás nabije energiou na celú zimu.

Vôňa ihličia a blikotajúce svetlo sviečok nepochybne patria k zimnému obdobiu. Zútulňujú atmosféru v celej miestnosti a umocňujú pocit pokoja a uvoľnenosti.

foto: el mueble

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*