Prázdninový dom inšpirovaný španielskym vidiekom

Na vidieku plynie čas akosi inak. Pomalšie a pokojnejšie. Ľudia sú srdečnejší, vzduch voňavejší a svet je omnoho farebnejší. A práve na takomto mieste objavila bytová dizajnérka Iwona malý kúsok svojho vysnívaného raja. Sama o sebe tvrdí, že sa mala narodiť v inej dobe, najlepšie v čase, keď ešte neexistovali žiadne vymoženosti modernej doby. V malej dedinke, ďaleko od neutíchajúceho ruchu veľkomesta, kúpila starý dom, ktorý bol doslova na spadnutie. S chuťou sa pustila sa do jeho rekonštrukcie.

“Mnohých často prekvapí, že vonkajšie múry domu pokrýva len hrubá omietka,” prezradila majiteľka. O to väčšie prekvapenie čaká návštevníkov, keď zistia, že na hrubo omietnuté steny sú aj vo vnútri.

Vstupnou halou sa prechádza do veľkej a priestrannej obývacej izby, ktorá je spojená s kuchyňou.

Pri zariaďovaní interiéru domu sa bytová dizajnérka inšpirovala španielskymi haciendami, ktoré si zamilovala počas letnej dovolenky na pobreží Costa Blanca.

Mohutné trámy v kombinácii s pôvodnou drevenou podlahou, vytvárajú idylickú vidiecku atmosféru.

V tejto jedinečnej vidieckej kuchyni sa uprostred letnej sezóny pripravujú samé dobroty. A nielen to! Iwona s úsmevom spomína na to, ako tu počas hubovej sezóny pripravovala vianočné darčeky pre svojich blízkych. “Z lesa som pravidelne nosila plné košíky voňavých hríbov, ktoré som potom celú noc zavárala. Poháre som ozdobila vlastnoručne vyrobenými štítkami a naukladala do pekných debničiek. Tie o pár mesiacov neskôr skončili pod vianočným stromčekom.”

Za veľkými dvojkrídlovými dverami sa nachádza spálňa.

Nespochybniteľne najväčšou pýchou tohto očarujúceho prázdninového domu je útulná vidiecka kúpeľňa.

Skutočne originálna imitácia krbu! Blikotajúce svetlo sviečok, spolu so silne zastúpeným prvkom dreva, vytvára magickú atmosféru.

foto: Aleksander Rutkowski, weranda country

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*