Romantický záhradný domček

Uprostred scenérie nádhernej prírody na juhovýchode Anglicka sa nachádza oblasť zvaná High Weald. Toto miesto sa vyznačuje výnimočnými prírodnými krásami, ktoré sú popretkávané mozaikou malých fariem s historickými záhradami. Na jednej takejto farme žijú aj manželia Patricia a Alex. Na ich štyri a pol akrovom pozemku stojí okrem hlavného domu aj malý záhradný domček, ktorý majitelia kompletne zrenovovali a prenajímajú ho počas celého roka ako rekreačnú chatu. Toto idylické útočisko sa nachádza na odľahlom úbočí nádhernej vidieckej záhrady a láka turistov z celého sveta.

Na priedomí sa nachádza pohodlná lavica s mäkkými vankúšmi, ktorá predstavuje ideálne miesto na odpočinok a relax. Stačí sa len pohodlne usadiť, započúvať sa do upokojujúceho bzukotu včiel, ktoré radi navštevujú pestrofarebné koberce kvetov.

Interiér chaty je zariadený v obľúbenom štýle shabby chic. Majitelia kládli dôraz na to, aby sa zachovala a umocnila romantická atmosféra tohto miesta.

Nad krbom visí krásne zrkadlo.

Patricia pri zariaďovaní zistila, že len talent na interiérový dizajn nestačí. Najmä ak máte k dispozícii nízky rozpočet. Ak sa rozhodnete pre zariadenie v štýle shabby chic, nevyhnutné sú najmä praktické zručnosti. Staré kusy nábytku môžete svojpomocne prerobiť podľa svojich predstáv, ako napríklad túto starú komodu. Nový biely náter s patinou a porcelánové úchytku dokázali doslova zázraky.

Biely náter dal novú tvár aj úlovku z neďalekého bazáru, starému borovicovému stolu. Výklenok jedálenského kútu je dostatočne presvetlený. Okná zdobia biele rolety s modrými pásikmi.

Kuchyňa je prekvapujúco priestranná. Pri vstupe nemôžeme prehliadnuť starožitný bledomodrý príborník, ktorý zdobí krásny porcelánový riad. Hostia najviac obdivujú šálky, v ktorých im Patricia, ako správna hostiteľka, servíruje čaj na privítanie.

Romantická spálňa ako z rozprávky – steny zdobia nádherné modré tapety s kvetinovým vzorom. Na oknách visia vodopády bielych mušelínových závesov.

foto: Wealden Times

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*