Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle

S očakávaním príchodu nového člena rodiny úzko súvisí aj zariaďovanie detskej izby. Zo začiatku bábätko potrebuje cítiť predovšetkým blízkosť svojich rodičov, takže mu stačí vyčleniť kút v rodičovskej spálni. Prostredie, do ktoré prinesiete novorodenca by malo byť predovšetkým útulné, mäkučké, vľúdne a bezpečné. Potom, keď uznáte, že nastal vhodný čas, môžete mu zariadiť samostatnú detskú izbu, ktorá sa stane preňho úplne novým svetom. Ak čakáte prírastok do rodiny, poradíme vám ako vytvoriť krásny a príjemný priestor, v ktorom sa bude dobre cítiť nielen bábätko, ale i vy.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 1

Ako a kde začať

Na začiatku je najlepšie zvoliť si farbu a tému. Doplnky vyberajte až nakoniec. Ružová a modrá farba už dávno nie sú podmienkou. Momentálne sa veľmi populárnou stala sivá, ktorá sa veľmi dobre kombinuje. Biely nábytok je vhodným a predovšetkým univerzálnym prvkom či už pre chlapca alebo dievča. V prípade, že budete mať chuť na zmenu, stačí meniť farbu stien a obmieňať dekorácie.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle - farebná paletaZariaďovanie detskej izby sa často podceňuje, čo je veľká chyba! Aj keď ide “len” o malého človiečika, ktorý ešte nemá svoje priestorové nároky, ale zato učenlivo vníma svoje okolie.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 10

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 8

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 9

Nábytok musí byť zdravotne nezávadný, natretý neškodným náterom (obzvlášť postieľka), pretože príde čas, kedy vaše dieťa ochutná všetko.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 3Zariadenie a vhodne zvolená dispozícia nábytku

Detská izba by mala spĺňať nielen podmienky funkčnosti, ale hlavne bezpečnosti. Postieľku umiestnite v dostatočnej vzdialenosti od okna. Nielen, že tu hrozí riziko prievanu, či prehriatia bábätka slnečnými lúčmi, ale s každým pribúdajúcim týždňom sa zväčšuje aj jeho chuť objavovať a spoznávať svet, čo by mohlo byť v takomto prípade veľmi nebezpečné.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 2

Na uloženie detského oblečenia postačí menšia skriňa, bielizník alebo komoda. Dobrou voľbou je aj prebaľovací pult so zásuvkami a policami. Všetko potrebné tak budete mať po ruke, takže nebudete musieť nechať dieťa ani na minútu bez dozoru. Pohodlné kreslo ocenia hlavne mamičky pri dojčení.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 11

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 6

Tipy interiérových dizajnérov
  • Dbajte na to, aby ste vytvorili harmonické prostredie, s jemnou paletou upokojujúcich farieb, doplnených o niekoľko kúskov vo veselých farbách a vzoroch. Dokonale zladené farebné kombinácie dokážu patrične stimulovať nálady a pocity u dieťatka. Vyvarujte sa sýtym a agresívnym farbám.
  • Hrajte sa s farebnými akcentami na stenách – zrkadlá, 3D efekty, zarámované fotografie, možnosti sú nekonečné. Útulné osvetlenie rozžiari a zútulní celú miestnosť. Zvoliť môžete napríklad luster s ligotavými kryštálikmi, ktoré dokážu vytvoriť nádherné svetelné divadlo.
  • Na okná môžete použiť závesy. Ich mäkké textúry zjemnia interiér a navyše majú ochrannú funkciu – bábätko bude chránené pred prievanom, ale aj pred priamymi slnečnými lúčmi. Keď dieťa podrastie a začne loziť, môže sa do nich zamotať, prípadne ich na seba strhnúť, Preto ich v tomto období radšej vymeňte za kratšie, alebo ich úplne odstráňte. Chýbať by nemali ani mäkké jemné deky a kvalitné prikrývky.

Zariaďujeme izbu pre bábätko vo vidieckom štýle 4

foto via: RH baby & child

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*