Upokojujúce severské tóny vo vianočnej výzdobe

Ak premýšľate nad tým, že by ste tento rok obmenili vianočnú výzdobu, nechajte sa inšpirovať upokojujúcou kombináciou modrej, sivej a snehobielej farby. Jednoduchá paleta, typická pre severský štýl bývania, dokáže vytvoriť magickú atmosféru vianočného obdobia. Škandinávsky štýl, ktorý je založený na hesle: “V jednoduchosti je krása,” si svojou praktickosťou a účelnosťou získava prívržencov po celom svete. Ležérne umiestnenie jednoduchých ornamentov, doplnené prírodnými materiálmi, vytvára harmonický naturálny celok, ktorý podčiarkuje pokojnú atmosféru Vianoc.

Jednoduché prestieranie v sivých tónoch, doplnené vlastnoručne pripravenými prírodnými dekoráciami z cypruštekov a šišiek.

Originálne príbory, s rukoväťou v tvare vetvičky, ladí s prírodným motívom prestierania. Zimný vzhľad dotvárajú strieborné doplnky v kombinácii so sivou farbou prestierania.

Takúto dekoráciu si môžete zhotoviť rýchlo a jednoducho aj vy doma. Stačí vám pár sklenených pohárikov, do ktorých umiestnite sviečky. Z papiera si vystrihnete menovky, ktoré pomocou prírodného špagátu priviažete na poháre. Tie môžete nakoniec dozdobiť machom, vetvičkami či šiškami.

Do kuchyne môžete vniesť sviatočný nádych malými dekoráciami, ktoré umiestnite napríklad na otvorené kuchynské police.

Príjemnú vianočnú atmosféru môžete dosiahnuť aj bez použitia výraznej červenej či zelenej farby. Jemné farebné tóny a jednoduchá výzdoba takisto dokážu navodiť sviatočnú pohodu.

foto: Stacey van Berkel, Style at Home

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*