Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu

Veľká noc je popretkávaná symbolmi jari, ktoré do našich príbytkov vnášajú atmosféru prebúdzajúcej sa prírody a zrodu nového života. Vajíčka, kuriatka, zajačiky či iné jarné motívy vám pomôžu naladiť interiér na správnu veľkonočnú nôtu. Ak ste tento rok nemali na prípravu veľkonočnej výzdoby čas, máme pre vás niekoľko originálnych nápadov, vďaka ktorým ju máte hotovú za niekoľko minút.

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu

Stavte na jednoduchosť

Ak patríte medzi tých, ktorí nemajú veľa času či trpezlivosti na vytváranie zložitých veľkonočných dekorácií, stavte na jednoduchosť. Nechajte sa viesť prírodou, ktorá je za každých okolností najlepším zdrojom inšpirácie. Stačí ak si z prechádzky prinesiete niekoľko vetvičiek zlatého dažďa alebo vŕby, na ktoré zavesíte veľkonočné vajíčka.

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 3

Veľkonočný stôl v plnej paráde za niekoľko minút

Pravdou je, že pri príprave sviatočného stolovania si treba dať záležať viac, než počas všedných dní. Ani v tomto prípade si však nemusíte lámať hlavu. Stačí dobrý nápad a originálne prestretý stôl je za pár minút na svete.

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 7

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 4

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 6

Dekorácie a ozdoby v štýle vintage

Retro imidž veľkonočnej výzdoby je v posledných rokoch čoraz populárnejší. Romantická čipka, vtáčie pierka, jutový špagát či ovčia vlna… To všetko sa dá spolu krásne skombinovať a vytvoriť tak originálne veľkonočné dekorácie.

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 8

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 9

Stavte na živé kvety

Rastlinné motívy tvoria v jarnom období základ. Ak sa chcete vyhnúť veľkonočnému gýču, stavte na živé kvety vo váze alebo kvetináči. Okrem krásnej dekorácie nádherne prevoňajú celý interiér.

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 10

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu 11

Čítajte tiež: Vytvorte si doma veľkonočné zátišie v štýle vintage

text: redakcia
foto via: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*