Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu

Či už pracujete z domu, alebo si prácu nosíte domov len z času na čas, je dobré mať vyčlenený samostatný priestor, kde sa môžete pohodlne rozložiť a nerušene sústrediť. Samozrejme, nemusí ísť len o plnenie si pracovných povinností. Akákoľvek kreatívna činnosť si vyžaduje vytvorenie inšpiratívneho prostredia, ktoré ide ruka v ruke s lepšími pracovnými výkonmi. Na to, aby ste mohli mať doma vlastnú kanceláriu alebo aj menší ateliér, vôbec nepotrebujete samostatné priestory. Niekedy postačí aj pracovný kút so stolom a sedením, pre ktorý sa nájde miesto takmer vo všetkých domácnostiach.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu

Snažte sa využiť všetok dostupný priestor. Na umiestnenie pracovného stola môžete využiť napríklad okenný výklenok alebo voľný priestor pod schodmi.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 1

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 2

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 3

Aj roh miestnosti sa môže stať miestom na vytvorenie funkčného pracovného priestoru. V tomto prípade sa však nezaobídete bez rohového pracovného stola.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 4

Pracovný kút môže mať rôzne podoby. Jeho zariadenie je najlepšie prispôsobiť danému interiérovému štýlu. Splynutie s okolím sa dá docieliť starostlivo zvolenými dekoráciami a doplnkami, ktoré budú zároveň vyjadrovať váš osobný príbeh a štýl.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 5

Štýlové riešenie pre produktívnu prácu v domácom prostredí možno nájsť v kreatívnych detailoch, akými sú napríklad obľúbené citáty, motivačné obrázky a fotografie. V tomto prípade veľmi dobre poslúži miesto na stene.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 6

Kontajnery, police, knižnice a regály sú často nevyhnutným doplnkom každého pracovného kútika. Na udržanie poriadku a organizácie v dokumentoch sa nezaobídete bez kancelárskych zakladačov, boxov a rôznych košov.

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 7

Čo by nemalo chýbať žiadnemu pracovnému kútiku

  • dostatočne veľký a pevný pracovný stôl
  • pohodlné sedenie (investícia do kvalitného kancelárskeho kresla sa oplatí)
  • dostatok miesta na nohy
  • správne osvetlenie
  • úložné priestory
Tipy na zariadenie pracovného priestoru v tomto štýle

Vytvorte si doma príjemné a kreatívne miesto na prácu 8

www.novynabytok.sk

1. Viacúčelový policový regál 2. Biela skrinka na kolieskach so šiestimi zásuvkami 3. Elegantný pracovný stolík v čistom bielom prevedení

text: redakcia
foto: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*