7 elegantných riešení úložného priestoru

Najčastejším problémom v každej domácnosti býva nedostatok úložného priestoru.

Ak zatiaľ nepatríte k šťastlivcom, ktorým sa splnil sen o veľkom a priestrannom šatníku, tak je viac než pravdepodobné, že šatníkové skrine „okupujú“ priestor aj vo vašej spálni. Dobrou správou je, že vďaka tvorivému prístupu dizajnérov a architektov sa posunulo riešenie úložného priestoru na úplne inú úroveň. Dnes už nie je problém nájsť skrine, ktoré sa dajú nenápadne a citlivo zakomponovať do celkového zariadenia interiéru. Pre inšpiráciu sme pre vás vybrali sedem spôsobov, ako možno skrine elegantne a vkusne zakomponovať do priestoru spálne.

7 elegantných riešení úložného priestoru 1

Či už ide o voľne stojace skrine, alebo vstavané šatníkové zostavy, dôležité je, aby vyhovovali vášmu vkusu, štýlu a priestorovým možnostiam. Zároveň netreba podceňovať ani ich dizajn a prevedenie. Je dobré rešpektovať celkový vzhľad interiéru, aby ste doň nevniesli disharmóniu.

7 elegantných riešení úložného priestoru 2

Človek je od prírody tvor túžiaci po zmene, preto interiéroví návrhári odporúčajú pri kúpe skrine staviť na jednoduchosť a nadčasovosť. V prípade, že vás zariadenie spálne po čase omrzí, bude oveľa jednoduchšie zmeniť napríklad farbu stien a doplnkov, než kúpiť nové skrine.

7 elegantných riešení úložného priestoru 3

7 elegantných riešení úložného priestoru 4

Podkrovné priestory majú svoje čaro a osobitú atmosféru. Atypický a členitý priestor, ktorý so sebou často prinášal rôzne obmedzenia s rozložením skríň, je dnes už minulosťou.

7 elegantných riešení úložného priestoru 5

Pre menšie bytové priestory sú ideálnym riešením rohové skrine, ktoré efektne a účelne vypĺňajú nevyužité kúty miestností.

7 elegantných riešení úložného priestoru 6

V posledných rokoch sú veľmi obľúbené skrine s posuvnými dverami a zrkadlom. Nielen, že šetria miesto, ale aj opticky zväčšujú priestor.

7 elegantných riešení úložného priestoru 7

text: redakcia
foto via: elmueble

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*