Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne

S príchodom jari všetci prirodzene zatúžime vniesť do svojich príbytkov niečo nové a svieže. Je to ideálny čas na to, aby sme sa zbavili nepotrebných vecí a spravili zmeny, ktoré vrátia iskru nielen nám, ale aj nášmu príbytku.

Otvorte okná dokorán a vpustite dnu čerstvý závan jarného vánku, ktorý zaručene vyženie z každého kúta aj posledné známky zimnej únavy či melanchólie. Vyvetrajte paplóny a preoblečte ich do krásnej a voňavej posteľnej bielizne, ktorá výrazne prispieva nielen ku kvalitnému spánku, ale i dobrej nálade. Pri hľadaní inšpirácie sme natrafili na kolekciu kockovaných posteľných obliečok, ktoré sú ako stvorené pre interiéry zariadené vo vidieckom štýle.

Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne 1

Pri pohľade na červený kockovaný motív sa mnohým z nás vynoria spomienky na krásny a bezstarostný čas strávený na vidieku u starých rodičov. A práve to je tou čarovnou esenciou vytvárajúcou pocit skutočného domova – obklopiť sa vecami, ktoré v nás dokážu vyvolať príjemné pocity a spomienky.

Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne 2

Dôraz na funkčnosť a útulnosť

Posteľné prádlo by malo byť v prvom rade kvalitné. V tomto prípade ide o 100% bavlnu, ktorá v sebe nesie prísľub toho, že sa vám v nich bude spať ako v bavlnke. Obľúbený bavlnený krep, ktorý je typický svojou vzdušnosťou a savosťou, predstavuje ideálnu voľbu hlavne pre jarné a letné mesiace. Navyše veľmi rýchlo schne, drží tvar a obliečky nie je potrebné žehliť. Jednoduchý kockovaný motív pôsobí veľmi príjemným a útulným dojmom. V prípade, že by ste mali chuť na zmenu, stačí paplón či vankúš otočiť a je to.

Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne 3

Pre väčšie pohodlie, prípadne oživenie spálne, je tu možnosť nakombinovať si zvolenú posteľnú bielizeň aj s vankúšmi rozmanitých tvarov.

Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne 4

Krása a šarm vidieckej posteľnej bielizne 5

text: redakcia
foto: www.postelnyobchod.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*