7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne

S príchodom adventu sa oficiálne odštartovali vianočné prípravy, s ktorými ide ruka v ruke aj sviatočné parádenie príbytkov. Zo skríň vyťahujeme škatule s vianočnými ozdobami a usilovne sa snažíme vniesť do každého kúta našich domovov tú magickú atmosféru Vianoc. Sviatočná výzdoba najčastejšie prevláda v obývacej izbe alebo kuchyni, kde trávime prevažnú väčšinu voľného času. Ani spálňu by sme nemali ochudobniť o rozprávkové čaro týchto sviatkov, preto vám prinášame niekoľko inšpirácií ako ju môžete jednoducho a vkusne vyzdobiť.

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne

Pri voľbe výzdoby vychádzajte z charakteru a štýlu zariadenia. Pokiaľ máte v spálni nový nábytok s modernými minimalistickými prvkami, tak nepoužijete dekorácie s rustikálnym nádychom a naopak. Každý interiér navyše vyžaruje istú energiu a čaro osobnosti jej majiteľa, preto je dôležité pristupovať k voľbe jednotlivých dekorácií opatrne a s citom.

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 2

Ak sa plánujete pustiť do vianočnej výzdoby tejto miestnosti po prvýkrát, myslite na to, že ide o oddychovú zónu. Oplatí sa preto staviť na jednoduchosť, ktorou nič nepokazíte.

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 3

Čím začať? Najlepšie manželskou posteľou, ktorá je kľúčovým prvkom väčšiny spální. Vymeniť bežnú posteľnú bielizeň za vianočnú je najefektívnejší nápad, ktorý vám zaberie len niekoľko minút. To, či sa rozhodnete pre klasickú červenú kolekciu textílií, alebo uprednostníte skôr neutrálne farby s jednoduchším vianočným motívom, je len a len na vás. Farebne zladené závesy sa postarajú o pocit väčšieho tepla, súkromia a intimity.
7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 4
O povestné magično a romantickú atmosféru sa postarajú svetielka. Jednofarebné alebo pestrofarebné, na tom nezáleží. Platí tu pravidlo – čím drobnejšie žiarovky, tým útulnejší efekt získate. Aby ste znásobili ich jas, skúste ich zavesiť v blízkosti okien alebo zrkadiel. Svetelnými reťazami sa dajú ozdobiť okná, dvere, vstavané či samostatne stojace šatníkové skrine, no pokojne aj čelo manželskej postele. Ak vám ich bude ľúto dať po sviatkoch naspäť do škatúľ, kľudne ich tam nechajte ako celoročnú dekoráciu.

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 5

Príjemne pôsobiace zátišia zo svietnikov, váz a prírodnín si môžete naaranžovať aj na nočných stolíkoch. Pokiaľ vám to priestor dovolí, použiť môžete aj ministromčeky v kvetináčoch, zabalených v baliacom papieri alebo pevnej vrecovine, previazanej špagátom.

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 6

7 tipov na vianočnú výzdobu do spálne 7

Tip redakcie: S vianočnou výzdobou sa nemusíte vôbec ponáhľať. Stačí, ak budete po troške pridávať nejakú tú drobnosť. Do sviatočnej nálady sa tak budete dostávať v príjemnom a pokojnom tempe.

text: redakcia
foto via: DigsDigs

Share Button
Komentáre
  1. maria kuchtova

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*