Dom dýchajúci inšpiráciou

Interiér tohto domu dokáže okamžite zaujať svojou pokojnou a príjemnou atmosférou, ktorú vyžaruje. Pri pohľade na vkusné zariadenie sa dá ťažko uveriť, že väčšina kúskov nábytku pochádza z bazárov a blších trhov, kde ich majiteľka domu kúpila za pár drobných. Tie potom prešli malou úpravou a výsledok opäť potvrdil, že naše obľúbené motto „čo je staré, to je dobré,“ stále platí. Veď posúďte sami.

“Oheň v krbe horí od jesene až do jari,” prezradila Anna. Podlaha v obývacej izbe je dubových dosiek.

Kvety sú Anninou slabosťou. Interiérová zeleň sa postará o zlepšenie kvality vzduchu, pomáha zmierňovať stres a prispieva k vytvoreniu pokojného a atraktívneho prostredia.

V jedálni dominuje pieskovcová stena, ktorá najlepšie vyzerá večer, keď ju osvecuje svetlo zo stropných lámp v podobe lampášov. Jedálenský stôl, stoličky a rovnako tak stojaté hodiny, patria medzi vzácne úlovky z blšieho trhu.

Kuchyňa je veľkou pýchou majiteľky domu. Sama si navrhla kuchynskú linku ako aj veľké okno bez deliacich línií. Vďaka nemu je záhrada spolu s okolitým lesom, neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Predstavuje tak živý, neustále meniaci sa obraz štyroch ročných období.

Anna zbiera bylinky, ktoré následne suší a pripravuje z nich rozličné bylinné zmesi. V kuchyni nesmie chýbať cesnak, ktorý je akýmsi ochranným symbolom celej domácnosti.

V hale je podlaha z travertínu, ktorá sa ľahko čistí a je vysoko odolná voči opotrebeniu. Na skrinke pri zrkadle stojí starožitná váza s vždy čerstvými kvetmi. Pod schodiskom sú v prútenom koši naaranžované sušené kvety harmančeku, ruží a hortenzie.

Na poschodí je podkrovná spálňa, ktorá je zariadená v romantickom štýle. Interiér dýcha nostalgiou obdobia na prelome devätnásteho a dvadsiateho storočia.

Hneď vedľa spálne sa nachádza drevom obložená kúpeľňa. Dosky sú impregnované špeciálnym prípravkom, vďaka ktorému odolávajú vlhkosti. Štýlová retro vaňa na nožičkách je splneným snom majiteľov.

Detail plný jemnosti a pôvabu.

foto: via Onet

Share Button
Komentáre
  1. Agata

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*