Hrejivá elegancia jednoduchosti a čistoty

S prichádzajúcim zimným obdobím, kedy sa dni pomaly skracujú a nastáva čas neúprosnej vlády tmy, často hľadáme spôsob, ako do svojich príbytkov vniesť viac svetla a tepla. Inšpiráciou môže byť škandinávsky štýl bývania, pre ktorý sú charakteristické jednoduché a čisté línie s dominujúcou bielou farbou. Takýto interiér by sa na prvý pohľad mohol zdať ako chladný a neútulný, avšak opak je pravdou. Vzdušný priestor plný denného svetla v kombinácii s prírodnými materiálmi a správnymi bytovými doplnkami, dokáže vyčarovať útulný a pohodlný domov, ktorý poskytuje bezpečné útočisko nielen počas mrazivých a sychravých dní.

Pohodlnú bielu sedačku oživilo množstvo vankúšov z kvalitných prírodných textílií, v jemných hrejivých farbách. Takisto netreba zabudnúť na teplé prikrývky a deky, do ktorých sa môžete zababušiť počas dlhých studených večerov. Napríklad s dobrou knižkou.

Okná zjemňuje kratšia záclona, cez ktorú preniká dovnútra dostatok denného svetla a zároveň poskytuje súkromie. Uprostred miestnosti sa nachádza starožitná komoda, ktorá slúži ako konferenčný stolík. Okrem toho, že vyzerá štýlovo, plní aj funkciu úložného priestoru.

Malá inšpirácia pre všetkých, ktorí doma nemajú krb.

Biela farba je ideálnou voľbou v prípade, že máte malú kuchyňu s nedostatkom svetla. Aby miestnosť nepôsobila príliš sterilne, môžete zvoliť napríklad prírodný kamenný obklad, ktorý oživí a spríjemní celkový dizajn miestnosti.

Podľa nálady sa môžete pohrať s výberom a kombináciou doplnkov.

Čistota a jednoduchosť vládne aj v spálni. Hlavným mottom škandinávskeho štýlu je minimalizovať chaos a neporiadok, čo je v tomto prípade zárukou pokojného spánku.

Podceniť by ste nemali ani výber posteľnej bielizne. Stavte na kvalitné bavlnené materiály, ktoré vás zahrejú.

foto: Lundin Fastighetsbyrå

Share Button
Komentáre
  1. skyka
    • klod
  2. daniela
      • anna

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*