Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu

Medzi nadčasové interiérové prvky môžeme bez zaváhania či akýchkoľvek pochybností zaradiť kreslá. Aj napriek neustále meniacim sa trendom, si dokázali obhájiť svoje postavenie v interiéri až dodnes. Určite k tomu prispel aj fakt, že kreslo nie je len obyčajným kusom nábytku, ale stalo sa synonymom pohodlia a relaxu. Jeho vždy otvorená náruč je k dispozícii zakaždým, keď si potrebujete oddýchnuť a odpútať sa od každodenných starostí. Samozrejme, nedá sa opomenúť ani jeho dekoratívna funkcia, pretože správne zvolený kúsok dokáže vniesť do priestoru osobitý nádych a atmosféru.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 1

Solitérne kreslo je “in”

Namiesto stabilnej súčasti sedacích súprav dnes nachádzame samostatne stojace kreslá prakticky v každej miestnosti. Vôbec nemusia ladiť s pohovkou ani ostatným zariadením. Práve naopak, často predstavujú farebne aj štýlovo výrazný prvok interiéru. Pozor však na to, aby sa kreslo príliš nebilo so svojim okolím. Aj v tomto prípade je dôležité harmonické fungovanie jednotlivých kúskov nábytku v priestore.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 2

Ak chcete vniesť výraznejší farebný akcent do miestnosti, nebojte sa siahnuť po čalúnení a poťahoch s pestrými vzormi a textúrami.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 4

Pohodlné kreslo je príjemným a verným spoločníkom v akomkoľvek ročnom období. V chladných mesiacoch ho môžete prisunúť ku krbu alebo radiátoru a v teplúčku tak tráviť dlhé zimné večery.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 5

V lete sa dá presťahovať na terasu či balkón.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 6

Ako si vybrať to správne kreslo

Na začiatku je dobré premyslieť si, na akú príležitosť sa bude kreslo používať. Je rozdiel, či má slúžiť výlučne ako dekorácia, prípadne len pre príležitostné návštevy, alebo ho plánujete používať denne. Na dlhšie a pohodlné sedenie sa odporúča siahnuť po kvalitných kúskoch s opierkami a podnožkami. Takisto dbajte na to, aby bol poťahový materiál dobre čistiteľný a príjemný na dotyk.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 7

A čo vy? Máte už doma svoje obľúbené kreslo, alebo o ňom ešte len snívate? Možno sa inšpirujete práve týmito zaujímavými kúskami, ktoré sme pre vás vybrali.

Kreslo ako symbol pohodlia a relaxu 8

1. Dizajnové kreslo so štýlovým prešívaním 2. Hnedé prešívané kreslo s vyrezávanými prednými nožičkami na kolieskach 3. Štýlové kreslo s pásikavým vzorom s nožičkami s masívneho dreva 4. Pestré prešívané kreslo v štýle patchwork.

text: redakcia
foto via: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*