Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí

Obľúbená predstava slnkom zaliatych svahov levanduľových polí pôsobí na ľudské zmysly až neuveriteľne upokojujúco. Táto neopísateľná južanská atmosféra sa stala nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie pre mnohých milovníkov vidieckeho štýlu. Levanduľové motívy majú svoje stabilné miesto vo vidieckych interiéroch nielen v čase jej kvitnutia, ale počas celého roka. Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by ste si chceli vniesť do svojho príbytku kúsok tejto čarovnej a pokojom dýchajúcej atmosféry, máme pre vás zopár tipov, ako na to. Tentokrát sme si zobrali na mušku spálňu.

Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí 1

Nielen priaznivci romantiky si prídu na svoje

Spálňa predstavuje akýsi symbol pokoja a oddychu, kde počas spánku dochádza k regenerácii tela i duše. Keďže práve táto časť domu slúži na oddych a regeneráciu, zaslúži si náležitú pozornosť. Výraznú zmenu v interiéri, bez potreby veľkých investícií dosiahnete správnou kombináciou farieb. Napríklad taká levanduľová navodzuje želaný pocit chladu a pokoja, upokojuje srdce, svalstvo a je účinná pri podráždení nervov. Asi netreba pripomínať, že levanduľa je prírodným sedatívom, ktoré upokojí a utíši zmysly, čo prispieva ku kvalitnému spánku.

Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí 4

Levanduľový motív v kombinácii s jemnými odtieňmi fialovej, vyvoláva príjemné emócie a vytvára zmyselnú atmosféru. Aj preto sa výborne hodí do spální.

Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí 5

Posteľ pripomínajúca rozkvitnuté levanduľové pole

Okrem kvalitnej postele hrá v spálni najdôležitejšiu úlohu posteľná bielizeň. Svojim prevedením a farbou dokáže ovplyvniť atmosféru celej miestnosti. Posteľ pripomínajúca rozkvitnuté levanduľové pole v Provensálsku, rozprúdi tú správnu južanskú atmosféru. Celkový dojem dotvoríte jemnou levanduľovou vôňou, ktorá vás ukolíše k spánku. Stačí ak pri praní pridáte do práčky pár kvapiek kvetinovej esencie alebo môžete do žehličky použiť vodu s pridanou levanduľovou silicou. Nielenže tak ostane posteľné prádlo príjemne prevoňané, ale spríjemníte si aj nie veľmi obľúbené chvíle strávené žehlením. Ak sa chcete tejto nemilej činnosť vyhnúť úplne, siahnite po krepových obliečkach, ktoré vám vďaka ich ľahko udržiavateľnému materiálu ušetria kopu času.

Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí 2

V súčasnosti je veľmi populárny takzvaný „vende“ štýl, čo znamená, že obliečky majú obojstranný vzor. Otočením periny si môžete každý deň dopriať malú zmenu a popritom zmeniť charakter celej miestnosti.

Ako vniesť do spálne atmosféru levanduľových polí 6

foto: www.postelnyobchod.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*