Splnený sen o modrej kuchyni

Pozývame vás na návštevu do originálnej vidieckej kuchyne, ktorá je vkusná, účelná, do detailu naplánovaná, ale najmä – modrá. Ide možno o trochu neobvyklú, no o to zaujímavejšiu voľbu.

Modrá farba v kuchynskom priestore sa môže javiť ako mierne exotická, no v prímorských krajinách je úplne bežnou záležitosťou. Možno si poviete, že modré odtiene pôsobia chladne, ale v skutočnosti v mnohých podobách vytvárajú veľmi príjemnú, uvoľnenú a priateľskú atmosféru. Tak prečo si nedopriať viac relaxácie práve v kuchyni, kde trávite veľa času? Navyše, tam kde sa varí, býva často teplo a sparno, takže čiastočné schladenie môže prísť vhod.

Dlhoročný sen o modrej kuchyni sa stal hlavným námetom a inšpiráciou pre dizajnéra, ktorý mal pri návrhu kuchynského priestoru od majiteľov len dve indície – kuchyňa má byť drevená a modrá. Pri výbere materiálu stavili na kvalitné borovicové drevo, z ktorého je vyrobený na mieru celý kuchynský nábytok. To, že modrá sa vynikajúco kombinuje s bielou, sa potvrdilo aj v tomto prípade. Dôkazom je príjemne pôsobiaci priestor nabitý dobrou energiou.

Na ľavej strane už na prvý pohľad zaujmú drevené “lietajúce” dvere, ktoré sú typické pre americké westernové filmy. Za nimi sa ukrýva miestnosť, ktorá slúži na odkladanie potravín či málo používané spotrebiče.

V strede miestnosti sa nachádza kuchynský ostrov, ktorý má všestranné využitie – je miestom určeným nielen na stolovanie, ale často je využívaný aj ako barové sedenie s malou vínotékou. Nad ostrovčekom visí dekoratívny drevený rebrík, ktorý slúži na zavesenie riadu, byliniek či zeleniny.

Priestor za kuchynskou linkou a okolie digestoru zdobia originálne keramické dlaždice od známeho španielskeho výrobcu Ape.

Rada dizajnéra na záver:

Ak sa rozhodnete pre modrú farbu v kuchyni, určite ju skúste kombinovať s bielou, smotanovou, alebo sivou. Modrú farbu možno zvoliť na väčšie plochy akými sú napríklad steny, či kuchynské skrinky, ktoré výborne vyzerajú vo vidieckom prípadne rustikálnom interiéri.

text: redakcia VŠ
foto via: Art-osobinka

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*