Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne

Za srdce celého domu sa už od pradávna považuje kuchyňa. Je to akési posvätné miesto, kde sa všetci radi zdržiavame, stretávame, diskutujeme, varíme a trávime voľný čas. Ráno v nej začíname nový deň šálkou voňavej kávy a večer, keď celý dom stíchne, hodnotíme udalosti uplynulého dňa. Každý z nás má svoju obľúbenú kuchynskú stoličku či vysedené miesto na lavici, ktoré predstavujú nostalgický a zároveň útulný kút, kde sa cítime dobre. Ak patríte k tým, čo so zatajeným dychom obdivujú nádherné fotografie pokojom dýchajúcich vidieckych kuchýň a pýtate sa, čo tej vašej ešte chýba, zbystrite pozornosť. Prezradíme vám, v čom spočíva ich tajomstvo.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 1

Police, police a opäť zase police. Tie k vidieckemu štýlu jednoducho patria. Určite sa aj u vás doma nájdu kúsky, ktorými sa môžete pochváliť. Vyložte na ne svoj obľúbený riad alebo jedálenskú súpravu po babičke.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 2

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 3

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 4

Najdôležitejšie sú detaily. Práve vďaka rozmanitým drobnostiam a kúskom, ktoré sú vášmu srdcu blízke, získava priestor dušu.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 5

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 6

Staré príslovie hovorí, že domov je tam, kde je srdce. Skutočný pocit domova však cítiť tam, kde z každého kúta pozerajú spomienky.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 7

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 8

Vykúzliť príjemný neformálny štýl sa dá veľmi jednoducho. Prútené košíky, keramické misky, šálky, plechový či smaltový riad tu majú svoje miesto.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 9

Vidiecky štýl bývania je aj o nádychu tradície. Vôňa človečiny a hrejivý pocit skutočného domova sú tými základnými esenciami, vďaka ktorým dosiahnete želaný výsledok.

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 10

Tajomstvo pokojom dýchajúcej vidieckej kuchyne 11

Nezabudnite však na to, že vidiecku kuchyňu je treba pestovať a udržiavať, aby ste rýchlo neskĺzli k chaotickému neporiadku.

foto via: idemakeriet


Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*