Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou

Obdobie adventu predstavuje ideálny čas na to, aby ste si doma vykúzlili tú správnu predvianočnú atmosféru. Okrem vypekania sladkých dobrôt, upratovania či zháňania darčekov pre svojich blízkych, si toto obdobie nemožno predstaviť bez vianočnej výzdoby. Ak ste ju doteraz nepovažovali za dôležitú, vedzte, že príjemne ladená výzdoba interiéru dokáže navodiť a zvýrazniť magické čaro Vianoc. Pokiaľ ste sa ešte nerozhodli, v akom duchu sa bude niesť tohtoročná výzdoba u vás doma, možno vás inšpirujeme tipmi ako vyzdobiť a zútulniť váš zimný vianočný domov.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 1

Zabudnite na aktuálne trendy a stavte na klasiku

Vianoce sú najmä o tradícii, preto si nelámte hlavu nad tým, aké trendy ich ovládnu tento rok. Klasická červeno-zelená kombinácia je nadčasová, ktorou nemožno nič pokaziť. Červená je farbou srdca a lásky,  a interiér ladený v tradičných červených tónoch pôsobí príjemne a útulne.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 2

Malá zmena s veľkým efektom

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako preobliecť interiér do sviatočného šatu je siahnuť po textíliách s vianočnými motívmi. Či už sa rozhodnete pre výmenu obrusu, prestierania na jedálenskom stole, závesov, poťahu na sedačke alebo vankúšoch, pokúste sa zladiť ich tak, aby pôsobili jednotne a harmonicky.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 3

Slávnostne prestretá štedrovečerná tabuľa, pri ktorej sa zíde celá rodina.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 4

K správnej vianočnej atmosfére neodmysliteľne patrí vôňa čerstvého ihličia. Niekoľkými drobnými vetvičkami môžete dozdobiť aj sviatočné prestieranie.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 5

V každom kúte Vianoce

Pri príprave vianočnej výzdoby sa neulakomte len na obývačku alebo jedáleň. Nechajte sálať atmosféru Vianoc z každého kúta bytu či domu. So zdobením to však netreba preháňať, aby ste neskĺzli k nechcenému gýču. Stačí, ak kde-tu po dome rozmiestnite drobné dekorácie a ozdoby.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 7

Pri skrášľovaní interiéru je dobré myslieť aj na detaily, pretože práve tie podčiarkujú celkové ladenie.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 8

V okamihu, keď sa stlmia všetky svetlá a miestnosť zaplavia mihotajúce plamienky sviečok, dostaví sa pocit, že Vianoce sú naozaj tu. Aj kvôli bezpečnosti sa bez svietnikov a lampášov nezaobídete.

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 9

Vianočné ladenie interiéru s Dekoriou 10

text: redakcia
foto: www.dekoria.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*