Vidiecky dom medzi olivovými hájmi

Vidiecky statok, nachádzajúci sa uprostred viníc a olivových hájov je miestom, kde sa dokonale prepája minulosť s prítomnosťou. Túto čarovnú symbiózu sa podarilo dosiahnuť jeho majiteľke, dizajnérke Marte Esteve, ktorá sa rozhodla, že pri renovácii statku, ktorého história siaha až do 14.storočia, sa musí za každých okolností zachovať jeho pôvodná štruktúra. Dominantou vidieckeho domu sa stali robustné kamenné múry a drevené trámy, ktoré svojou patinou času dodávajú celému interiéru zvláštne čaro. V kombinácii s vysokými stropmi dokonale otvárajú vnútorný priestor, vďaka ktorému jednotlivé miestnosti doslova vzájomne komunikujú.

Majiteľka domu má celkom netradičnú záľubu, zbiera sklenené fľaštičky a flakóniky. Svoju kolekciu má vystavenú v obývačke na starožitnom drevenom stolíku.

Množstvo veľkých okien vnáša do vnútra nielen veľa svetla, ale zároveň poskytuje neopakovateľný pohľad na okolité vinice a olivové háje.

Hlavné vchodové dvere vedú priamo do obývačky a vnášajú do interiéru veľa denného svetla.

Na mieste, ktoré v minulosti slúžilo ako hlavný vchod a vstupná hala do domu, je teraz kuchyňa. Dominantou tento miestnosti sú pôvodné tehlové múry s neprehliadnuteľnou klenbou.

Majiteľka zariadila kuchyňu moderným dreveným nábytkom. Výsledkom je príjemne pôsobiaci interiér, ktorý dokonale plní svoju funkciu. Slúži na prípravu gurmánskych pochúťok, spojených s ochutnávkami lahodných vín.

Na poschodí sa nachádzajú spálňa a hosťovské izby. Interiér je ladený v romantickom vidieckom štýle, ktorý pani domu dosiahla použitým teplých farieb a bavlnených tkanín s kvetinovou potlačou. Nábytok pozostáva z rozličných starožitných kúskov, ktoré majitelia získali na aukciách.

Kúpeľňa v spálni, či spálňa v kúpeľni? V poslednej dobe sa stáva mimoriadne obľúbeným trendom umiestniť vaňu priamo v spálni. Aby bolo predsa len zachované súkromie, vaňa je oddelená prepážkou, ktorá je vyrobená z rovnakého materiálu ako čelo postele.

Základom vidieckeho štýlu sú kvalitné bavlnené textílie. Samozrejme nesmie chýbať kvetinová potlač.

Stromy v záhrade poskytujú v lete príjemný chládok a miesto pre oddych. Len málo domov, ktoré sa nachádzajú v okolí, sa môže popýšiť nádherným výhľadom na neďaleké pohorie Montserrat.  Miestni obyvatelia ho nazývajú aj “miestom medzi nebom a zemou”.

Na večeru je už prestreté.

Foto: el mueble

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*