Z opustenej stodoly spravili dom snov

Mnohé staré domy a opustené budovy v sebe ukrývajú obrovský potenciál, ktorý laické oko častokrát nerozpozná. Vytrvalo odolávajú tlaku neúprosného času čakajúc, že sa nájde niekto, kto sa na ne zahľadí pozornejšie a v ruinách odhalí ich krásu. Tak tomu bolo aj v prípade renovácie starej kamennej stodoly v španielskej oblasti Cantabria, ktorá je známa nielen svojou krásnou prírodou a vynikajúcou kuchyňou, ale predovšetkým svojim jedinečným umeleckým a architektonickým dedičstvom. Architektka Isabel Peletier sa pustila do rekonštrukcie s nadšením. Páčila sa jej lokalita, ktorá je aj vďaka neďalekému pobrežiu a priaznivej klíme vyhľadávaná. Pomerne vysoká kvalita pôvodných materiálov a relatívne zachovalý stav boli ďalšími pohnútkami, ktoré ju presvedčili o tom, že táto stavba si zaslúži druhú šancu.

Z opustenej stodoly spravili dom snov

Z opustenej stodoly spravili dom snov 4

Takto vyzerala stodola pred rekonštrukciou.

Z opustenej stodoly spravili dom snov 2

Spojenie starého a nového – výsledkom je veľmi príjemne pôsobiaci celok. Na prízemí sa nachádza veľká obývacia izba, kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa.

Z opustenej stodoly spravili dom snov

Aj napriek zvyšovaniu stropu ostali pôvodné trámy zachované. Bolo však potrebné najprv ich dôkladne ošetriť proti drevokaznému hmyzu a plesniam.

Z opustenej stodoly spravili dom snov 5

Z opustenej stodoly spravili dom snov 6

Veľké okná sa postarali o dostatok denného svetla v celom interiéri.

Z opustenej stodoly spravili dom snov 7

Z opustenej stodoly spravili dom snov 8

Nočná časť domu, pozostávajúca z troch spální a jednej kúpeľne, sa nachádza na poschodí. Teda presnejšie v podkroví, ktoré sa vytvorilo pri rekonštrukcii strechy. Tá bola vzhľadom na jej pôvodný stav nevyhnutná.

Z opustenej stodoly spravili dom snov 9

Z opustenej stodoly spravili dom snov 10

Z opustenej stodoly spravili dom snov 11

Z opustenej stodoly spravili dom snov 12

Tipy na zariadenie bývania v tomto štýle

Inšpirujte sa ich štýlom

www.novynabytok.sk

1. Rohová sedačka – BRW – Messina 2 (pozrieť TU) 2. Koberec – Lalee – Princess 180 (pozrieť TU)  3. Konferenčný stolík – Signal – Padova C (pozrieť TU) 4. Konferenčný stolík – Halmar – KIANA (pozrieť TU) .

text: redakcia
foto: elmueble, isabel peletier

Share Button
Komentáre
  1. Jana Vasiliaková

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*