Provensálsky apartmán pod Tatrami

Všimli ste si, že najväčšie prekvapenia bývajú často ukryté tam, kde by ste ich najmenej čakali? Samozrejme, na mysli máme prekvapenia v príjemnom slova zmysle. Ale aby sme to vysvetlili, začneme pekne po poriadku.

Počas našej niekoľkodňovej návštevy v Boutique Hoteli Hviezdoslav v Kežmarku, (o ktorej si môžete prečítať TU), sme zazreli na jednej z hotelových chodieb dvere s nápisom “Provensálsky apartmán”. Poviete si: „Provensálsko? Tu, pod Tatrami? Nemožné!“ Zvedavosť nasmerovala naše kroky rovno na recepciu, kde sme zisťovali, či by bolo možné aspoň nahliadnuť do tohto apartmánu. Mali sme šťastie, pretože hostia (zhodou okolností išlo o návštevu z Paríža) mali doraziť až v podvečerných hodinách. Aj preto sa s Vami teraz môžeme podeliť o nádheru, ktorá sa skrývala za týmito dverami.

Provensálsky apartmán pod Tatrami

Nádherne presvetlený interiér nás uchvátil svojou jemnosťou, pripomínajúcou slnkom zaliate levanduľové polia. Zaujímalo nás, ako vznikla myšlienka zariadiť apartmán v duchu Provence práve v hoteli, ktorý je celý ladený v koloniálnom štýle. Odpoveďou bolo, že Provensálsko je srdcovou záležitosťou riaditeľky hotela Hviezdoslav. Môžeme len potvrdiť, že tú lásku tam bolo skutočne cítiť.

Provensálsky apartmán pod Tatrami

Vkusné zariadenie apartmánu bez akéhokoľvek náznaku gýča je dôkazom toho, že kúsok obľúbeného rozprávkového kraja na juhu Francúzska možno veľmi elegantným spôsobom preniesť aj do interiérového dizajnu. Ľahko rozpoznateľné a identifikovateľné prvky francúzskeho štýlu v podobe kvalitných materiálov a nábytku s ohnutými nohami do tvaru písmena “S” podčiarkujú atraktívnosť celého interiéru.

Provensálsky apartmán pod Tatrami

Provensálsky apartmán pod Tatrami

V provensálskom štýle sa snúbi ľahkosť s krehkosťou. Jemná farebnosť v odtieňoch bielej a fialovej, ktoré tu dominujú, pôsobia veľmi príjemným a sviežim dojmom.

Provensálsky apartmán pod Tatrami

Pohodlné čalúnené kreslá s levanduľovým motívom priam vyzývajú k tomu, aby ste sa pohodlne usadili a nechali sa unášať podmanivou atmosférou priestoru, v ktorom si prídu na svoje všetci milovníci Provensálska.

Provensálsky apartmán pod Tatrami

text: © redakcia
foto: Hotel Hviezdoslav

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*