Renovácia vidieckej kúpeľne v štýle shabby chic

Ak uvažujete o renovácii kúpeľne na chalupe, nechajte sa inšpirovať zdanlivo ošumelou verziou vidieckeho štýlu, nazývanou aj shabby chic. Na to, aby ste dosiahli príjemnú atmosféru, vibrujúcu tým správnym romantickým nádychom, netreba skutočne veľa. A to platí aj v prípade, že ide o malú kúpeľňu, v ktorej sa počíta s každým centimetrom. Základom je jednoduché zariadenie, ktoré je tvorené kombináciou drevo, patina a biela farba. V prípade štýlu shabby chic ide o výraznejšiu patinu, avšak každý si môže určiť sám podľa seba, aká miera opotrebeného vzhľadu mu vyhovuje.

Pri výbere farby nie je veľmi o čom premýšľať. Ideálne sú jemné pastelové odtiene bielej a béžovej, ktoré môžeme skombinovať so sivými alebo bledoružovými odtieňmi. Najideálnejšou voľbou je určite biela farba, ktorá najlepšie odráža svetlo a opticky dokáže zväčšiť priestor.

Praktický a vkusný kovový vešiak slúži na odkladanie uterákov. Takisto naň môžete zavesiť prútený košík, vďaka čomu získate ďalší úložný priestor.

Nemáte v kúpeľni okno? Nevadí! Aj takýmto originálnym spôsobom ho môžete zakomponovať do interiéru kúpeľne.

Vzhľadom na nedostatok miesta, vaňu nahradil sprchovací kút, ktorý svojim zaujímavým prevedením dokonale dotvára nostalgickú atmosféru. Takisto netreba zabúdať na vhodne zvolený typ vodovodných a sprchovacích batérií.

Krémové dlaždice oživil jednoduchý ornament.

foto: Sagolika sinnen

Share Button
Komentáre
  1. Alexandra Klohnova
  2. Stevo

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*