Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť

Zasnený, mýtický priestor, ktorý doslova zvádza k tomu, aby ste sa venovali samej sebe.

Presne tak by sa dal opísať toaletný kútik, ktorý je vysnívaným kráľovstvom každej ženy. Ak si myslíte, že takéto niečo existuje už len na stránkach magazínov a katalógov, alebo vo vlastných predstavách, presvedčíme vás, že opak je pravdou.

Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť

Toaletný stolík nestráca nič na svojej aktuálnosti

„Toaletka“ je súčasťou interiérov už niekoľko storočí. Svoju najväčšiu slávu zažila v období renesancie, kedy nesmela chýbať v žiadnej izbe šľachtičnej. V tých časoch tvorili toaletné stolíky takpovediac základ miestnosti. Ešte donedávna každé malé dievčatko s obdivom sledovalo svoju mamu, ako sa upravuje a líči za toaletným stolíkom. Nemohlo sa pritom dočkať, kedy už konečne vyrastie a bude mať svoj vlastný ženský budoár.

Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť 1

V posledných desaťročiach, počas ktorých prevládal trend rozsiahlej bytovej výstavby, bolo v dôsledku zmenšeného obytného priestoru potrebné dobre zvážiť využitie každého centimetra. Aj to bol dôvod, prečo sa ženské toaletné stolíky na čas vytratili z našich príbytkov. Našťastie, netrvalo to dlho a v súčasnosti slávia svoj veľký návrat aj do slovenských domácností.

Miesto, kde sa každá žena cíti výnimočne

Ranná a večerná toaleta je každodenným rituálom, ktorý sa odohráva väčšinou v kúpeľni. Pokiaľ sa o ňu delíte s ostatnými členmi rodiny, určite vám na pohode nepridá ich netrpezlivé postávanie za dverami, čakajúc, kedy im konečne uvoľníte miesto. Aj to je jedným z dôvodov, aby ste si vytvorili svoj vlastný kútik (napríklad v spálni), kde si budete môcť urobiť pohodlie a nerušene sa venovať svojej toalete. Nie je to lákavá predstava?

Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť 3

Tá istá a predsa iná …

Každá žena sa rada páči. Toaletný kútik je miestom, kde sa ženy menia z uponáhľanej mamy či stále zaneprázdnenej manažérky, napríklad na večernú divu. A to doslova na počkanie.

Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť 4
Ako by mal takýto kútik vyzerať?

Toaletný kútik môže byť veľkorysý, ale aj skromne zariadený. Aj v tom najmenšom byte sa určite nájde priestor na malý toaletný stolík. Najlepšie je nájsť mu také miesto, kde budete mať dostatok denného svetla.

 Toaletný stolík – dámska srdcová záležitosť 5

Potom prichádza na rad otázka, ako ho správne zariadiť. Nesmie chýbať už spomínaný toaletný stolík, zrkadlo a pohodlné kreslo či taburetka.

Toaletný stolík Eleonor

Pri výbere myslite aj na dostatočné množstvo zásuviek, priehradiek a odkladacieho priestoru na drobné doplnky, kozmetiku a šperky.

Toaletný stolík Penelope

Skvelou voľbou je aj samostatne stojaca šperkovnica so zrkadlom.

Samostane stojaca šperkovnica so zrkadlom Miranda

Nízka lavica alebo taburetka s hodvábnym poťahom je skvelou voľbou.

Taburetka Manuela

Toaletný stolík Perla

text: redakcia
foto via: 1, 2, 3, 4, 5 a 6-10 via www.chick.sk

Share Button

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*